• انتشار: 5 اکتبر 2017
  • ساعت: 19:03
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24921
پرینت

نیروهای امنیتی ۷۵ هراس افکن را به تازگی به هلاکت رساندند

مقامات امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی در تازه ترین عملیات خود دست کم ۷۵ تروریست به شمول یک فرمانده محلی طالبان و ۱۱ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشت که نیروهای امنیتی در تازه ترین عملیات خود در نقاط مختلف کشور دست کم ۷۵ تروریست به شمول یک فرمانده محلی طالبان و ۱۱ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده و ۵۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می نویسد در عملیاتی که در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز صورت گرفت، ۱۵ هراس افکن کشته شده و ۱۱ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در سیاه گرد ولایت پروان نیز ۱۰ عضو گروه طالبان به شمول یک فرمانده محلی آنان به نام «ملا شیرین» کشته شده و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنین عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار نیز دست کم ۱۷ هراس افکن به شمول ۱۱ عضو گروه تروریستی داعش را به هلاکت رساند و ۱۳ باب مخفیگاه این گروه تروریستی منهدم گردید.

در ولسوالی های نهرسراج و گرشک ولایت هلمند هم ۱۴ تن از هراس افکنان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند. در این درگیری ها ۱۶ مخفیگاه و ۴ باب قرارگاهشان نیز منهدم گردید.

به همین ترتیب در عملیات دیگر در ولسوالی های درزآب ولایت جوزجان وغورماچ ولایت فاریاب، ۷ هراس افکن کشت شده و ۱۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در ولسوالی یفتل ولایت بدخشان هم ۷ شورشی مسلح کشته شده و ۶ تن دیگرشان زخمی شدند.

در ولسوالی های ده یک ولایت غزنی و زرمت ولایت پکتیا ۴ دهشت افکن کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

یک دهشت افکن در ولسوالی پشت رود ولایت فراه کشته شد و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۲۱ عملیات خاص در ۲۰ ولایت کشور راه اندازی شد. نیروی هوایی کشور نیز به حمایت اردوی ملی ۱۰۱ پرواز اجرا کرد و ۲۵ ضربه به لانه های دشمن وارد کرد.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.