• انتشار: 7 فوریه 2018
  • ساعت: 12:50
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26206
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۹ هراس افکن به شمول ۶ داعشی را به هلاکت رساندند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای امنیتی طی درگیری های تازه شان با شورشیان مسلح دست کم ۶۹ تن از آنان به شمول ۶ تروریست داعش را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای به رها امروز (چهارشنبه) نوشته است نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در درگیری با هراس افکنان دست کم ۶۹ تن از آنان به شمول ۶ تروریست داعش را به هلاکت رسانده و ۴۹ تن دیگر را زخمی کرده اند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع، در نتیجه عملیات در ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ۳۳ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

در ولسوالی خوگیانی ولایت غزنی نیز ۸ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی در ولسوالی علینگار ولایت لغمان هم ۶ تن از شورشیان مسلح را به هلاکت رساندند.

۵ شورشی مسلح در ولسوالی شیندند ولایت هرات کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند. در ولسوالی های درقد، خواجه بهاالدین و ینگی قلعه ولایت تخار هم ۵ تن از شورشیان کشته شده و ۱۰ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی علاوه می کند: «به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی های ده بالا ، چپرهار و نازیان ولایت ننگرهار و درز آب ولایت جوزجان ۶ تن داعشی به شمول یک تن از قوماندانان محلی شان بنام قاری امین کشته شده، ۳ تن زخمی و یک باب قرارگاه داعش از بین برده شد. در ولسوالی های شاه جوی و ارغنداب ولایت زابل ۴ تن دهشت افگن کشته و ۱۰ تن زخمی، در ولسوالی های  خواجه سبز پوش ولایت فاریاب و برکی برک ولایت لوگر ۲ تن دهشت افگن کشته، یک تن زخمی و ۳ عراده موتر سایکل از بین برده شد و در ولسوالی غازی آباد ولایت کنر نیز ۴ تن دهشت افگن زخمی گردیدند.»

وزارت دفاع در خبرنامه اش همچنین می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ عملیات تصفیه ای و ۸ عملیات خاص را در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی کشور نیز ۶۰ پرواز در حمایت نیروهای ارتش انجام داد.

وزارت دفاع در خبرنامه اش جزئیاتی در خصوص تلفات و یا خسارات احتمالی وارده به نیروهای امنیتی ارائه نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.