امنیت و جرایم

نیروهای امنیتی ۶۸ شورشی به شمول ۴ فرمانده طالبان را به هلاکت رساندند

 

وزارت دفاع ملی کشور با درج خبرنامه ای نگاشت که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات مختلف کشور از جمله پکتیکا، کندز، غور، ارزگان، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۶۸ تن از شورشیان مسلح مخالف به شمول ۴ تن از فرماندهان طالبان کشته شده، ۳۶ تن زخمی و ۲ تن دیگر اسیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش عملیات تازه نیروهای امنیتی در این ولایات را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در ولسوالی های گرشک، مارجه، سنگین و نهرالسراج ولایت هلمند راه اندازی شد ۳۴ تن از دهشت افگنان به شمول ملا حمزه رئیس نام نهاد کمیسیون شورای ولایتی ولایت هلمند کشته شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی چوره ولایت ارزگان صورت گرفت ۱۱ تن از دهشت افگنان به شمول یک فرمانده مشهور طالبان به نام مبارز کشته شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی دولینه ولایت غور راه اندازی شد ۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۲ تن از شورشیان مسلح نیز در ولسوالی سرحوزه ولایت پکتیکا دستگیر شدند.

به همین ترتیب، در عملیات تصفیه ای که در مربوطات ولسوالی خاش ولایت بدخشان صورت گرفت ۱۰ تن از دهشت افگنان به شمول قاری شمس الله فرمانده سرشناس آنان کشته شدند.

در مربوطات ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز ۶ تن از شورشیان طالبان به شمول ملا منصور سرگروه طالبان در این منطقه کشته شده و ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین در مدرسه توت قره ولسوالی خیرکوت ولایت پکتیکا، ۴ تن از ماین گذاران اسیر دام خود شدند و ماین شان زودتر از موعد منفجر شد. ۳ تن دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در نتیجه این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۶ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا