• انتشار: 15 اکتبر 2017
  • ساعت: 12:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25076
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۷ هراس افکن را به هلاکت رساندند

وزارت دفاع ملی می گوید نیروهای امنیتی در تازه ترین عملیات شان طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۷ شورشی مسلح را به هلاکت رسانده و ۴۵ تن دیگر را زخمی کردند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه) گفته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۷ هراس افکن به شمول ۸ عضو گروه داعش را به هلاکت رسانده، ۴۵ تن دیگر را زخمی و ۵ تن دیگر را بازداشت نمودند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در عملیاتی که در ولسوالی های نادعلی، کجکی و شهر لشکرگاه ولایت هلمند ۲۵ عضو گروه طالبان کشته شده، ۱۰ تن دیگر زخمی، ۲ قرارگاه دشمن منهدم و ۲۸ حلقه ماین کشف و خنثی شد.

در عملیاتی که در مرکز ولایت کندز ۱۷ هراس افکن کشته شده، ۶ تن دیگرشان زخمی و ۳۲ موضع آنان نیز منهدم گردید.

در ولسوالی های اندر و ده یک ولایت غزنی ۷ تن از هراس افکنان کشته، ۵ تن دیگر زخمی و ۲ موترسایکل شان منهدم گردید.

در مرکز ولایت کنر نیز ۸ عضو گروه تروریستی داعش کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیاتی در ولسوالی صیاد ولایت سرپل ۵ تن دهشت افکن کشته، ۷ تن زخمی و ۲ موضع دشمن از بین برده شده، در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب ۳ تن دهشت افکن کشته، ۴ تن زخمی و یک موتر دشمن از بین برده شد، در ولسوالی آقچه ولایت جوزجان یک تن دهشت افکن هلاک و ۴ تن زخمی و در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار یک تن دهشت افکن کشته و ۵ فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ عملیات تصفیه ای پلان شده، ۱۳ عملیات خاص در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز طی همین مدت ۶۴ پرواز به حمایت از نیروهای اردوی ملی انجام دادند و ۱۷ ضربه به لانه های دشمنان وارد کرد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی مسلح در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.