• انتشار: 5 نوامبر 2016
  • ساعت: 18:35
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15102
پرینت

نیروهای امنیتی ۶۶ شورشی مسلح به شمول دو فرمانده طالبان را کشتند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات های روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود شورشیان مسلح، طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ شورشی مسلح به شمول دو فرمانده محلی طالبان را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (شنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه گروه های مسلح مخالف دولت راه اندازی کردند، که در نتیجه این عملیات ها، ۶۶ تن از شورشیان کشته شده و ۴۷ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش برخی جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های گرشک، مارجه و منطقه ساجه سورگدر شهر لشکرگاه در ولایت هلمند صورت گرفت، ۳۶ تن از شورشیان طالبان به شمول دو فرمانده محلی آنان به نام های «هجومی» و «قاری حضرت» کشته شده و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب صورت گرفت، ۱۵ تن از هراس افکنان کشته شده و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات های دیگری که در مربوطات مرکز ولایت غزنی، شاه ولیکوت ولایت کندهار، نوبهار ولایت زابل، بالابلوک ولایت فراه، و مرکز ولایت غور راه اندازی شدند، ۱۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۶ تن دیگرشان زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

سازمان ملل متحد پیش تر در گزارشی نوشته بود، که در حدود ۴۵ هزار شبه نظامی علیه دولت افغانستان سلاح به دست گرفته اند، که از میان ۸ هزار تن اتباع پاکستان می باشند.

وزارت دفاع ملی در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در این عملیات ها چیزی نگفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.