• انتشار: 10 می 2016
  • ساعت: 14:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9476
پرینت

نیروهای امنیتی ۵۸ شورشی به شمول دو فرمانده آنان را به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود مخالفان مسلح، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۵۸ شورشی را به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات مشترکی را در ولایات ننگرهار، پکتیکا، میدان وردگ، غزنی، لوگر، کندهار، ارزگان، سرپل، هرات، جوزجان، بغلان، کندز، تخار و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۵۸ هراس افکن به شمول دو فرمانده این شورشیان کشته، ۵۵ تن دیگر زخمی و ۱۱ شورشی دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ضمن بیان اینکه این عملیات مشترک با حمایت قوتهای توپچی و ضربات هوایی صورت گرفت، آمار عملیات و تلفات شورشیان را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی آقچه ولایت جوزجان راه اندازی شد ۳۵ مخالف مسلح کشته و ۱۶ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند. در این عملیات ۱۴ موترسایکل و یک عراده موتر کورولا که متعلق به این شورشیان بود نیز نابود شد.

در مربوطات ولسوالی تیوره ولایت هرات نیز  ۱۴ تن مخالف مسلح کشته و ۲۴ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی چهارده ولایت کندز ۶ تن از افراد ملا سلام کشته و ۳ تن آنها زخمی شدند.

در مربوطات  ولسوالی های خوشامند و گیان ولایت پکتیکا   ۵ تن مخالف مسلح کشته و یک تن دستگیر شد.

به همین ترتیب در مربوطات ولسوالی خانشین ولایت هلمند یک تن از فرماندهان مخالین مسلح به نام ملا سیف الله مشهور به بلوچ با ۱۰ تن از افرادش کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک ۵ تن مخالف مسلح کشته و در ولسوالی گیلان ولایت غزنی نیز ۳ تن از این شورشیان کشته شده و ۶ تن زخمی شدند.

همچنین در مربوطات مرکز ولایت لوگر یک تن از فرماندهان دهشت افکنان به نام وحیدالله کشته شد.

در مربوطات ولسوالی های بتی کوت ولایت ننگرهار، غوریان ولایت هرات و مرکز ولایت سرپل، ۵ تن مخالف مسلح کشته و ۷ تن از آنها زخمی  و ۵ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش افزوده که در جریان این عملیات پاکسازی ۳ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.