• انتشار: 9 می 2016
  • ساعت: 12:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9428
پرینت

نیروهای امنیتی ۳۶ شورشی از جمله دو فرمانده آنان را به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، ۳۶ شورشی مسلح از جمله دو فرمانده این شورشیان را طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متفاوتی را در ولایات مختلف از جمله ننگرهار، پکتیا، میدان وردک، کندهار، ارزگان، غزنی، سرپل، هرات، جوزجان، بغلان، کندز، تخار و هلمند علیه شورشیان مسلح مخالف دولت راه اندازی کردند.

بر اساس این خبرنامه، در جریان این عملیات ۳۶ شورشی مسلح از جمله دو فرمانده آنان به هلاکت رسیده و شمار زیادی دیگر توسط نیروهای امنیتی زخمی شدند.

در عملیات مشترکی که توسط نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و با حمایت قوتهای توپچی و ضربه هوایی در مربوطات ولسوالی های میوند و شاه ولی کوت ولایت کندهار صورت گرفت، ۲۲ شورشی مسلح به شمول یک فرمانده این شورشیان به نام زرگی کشته و ۷ تن دیگر زخمی گردیدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی درقد ولایت تخار صورت گرفت ۳ مخالف مسلح از جمله یک سرگروه این شورشیان به نام عبدالله کشته شد.

در مرکز ولایت سرپل نیز ۲ شورشی مسلح کشته و ۷ تن دیگر به شدت زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی دندغوری ولایت بغلان نیز یک شورشی مسلح به هلاکت رسید.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در ولسوالی های کشک کهنه رباط سنگی و گلران ولایت هرات راه اندازی شد، ۵ شورشی مسلح از جمله یک فرمانده این شورشیان کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

در ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان نیز یک شورشی مسلح به هلاکت رسید.

در عملیاتی دیگر که در مربوطات ولسوالی های اندر و زرمت ولایت پکتیا راه اندازی شد ۶ مخالف مسلح کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها، ۳ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.