• انتشار: 1 اکتبر 2017
  • ساعت: 13:39
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24715
پرینت

نیروهای امنیتی ۲۷ هراس افکن را طی شب و روز گذشته کشته اند

مقامات امنیتی می گویند که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات هایشان علیه مخالفان مسلح، ۲۷ تن از هراس افکنان را طی شب و روز گذشته به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی در ادامه عملیات هایشان علیه مخالفان مسلح، طی شب و روز گذشته ۲۷ هراس افکن به شمول دو فرمانده آنان را به هلاکت رسانده و ۱۳ تن دیگر را زخمی کرده اند.

در نتیجه عملیاتی که در ولسوالی گرشک ولایت هلمند صورت گرفت، ۱۱ تن از شورشیان مسلح به شمول دو فرمانده آنان به نام های شیرآغا و عتیق الله کشته شده و دو تن دیگر نیز زخمی شدند. در این عملیات شماری سلاح و مهمات به شمول ۶ عراده موتر سایکل و چند پایه مخابره بدست نیروهای امنیتی افتاد. نیروهای امنیتی همچنین ۴۹ حلقه ماین را در این عملیات کشف و خنثی نمودند. شماری از استحکامات دشمنان نیز در جریان این عملیات منهدم شد و یک ماین ساز ماهر شان توسط نیروهای امنیتی دستگیر گردید.

در عملیات تعرضی و پاکسازی که در ولسوالی امام صاحب کندز صورت گرفت، ۷ تن از هراس افکنان کشته شده و ۱۰ تن دیگرشان زخمی شدند. ۷ باب پناهگاه این شورشیان نیز در این عملیات منهدم گردید.

عملیات هوایی در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی نیز ۶ هراس افکن کشته شده و ۳۰ عراده موترسایکل آنان منهدم گردید.

به همین ترتیب در عملیات تعرضی در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان  یک تروریست کشته شده و یک تن دیگر زخمی شد؛ در ولسوالی یوسف خیل ولایت پکتیا نیز یک تروریست کشته شده و سلاحش بدست نیروهای امنیتی افتاد. در عملیات محاربوی منطقه خاران ولسوالی شهر صفای ولایت زابل یک تن از دهشت افکنان کشته شده وسلاحش با سایر تجهیزات جنگی بدست نیروهای امنیتی افتاد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ عملیات پلان شده و ۱۹ عملیات خاص در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی شد. نیروی هوایی کشور نیز طی همین مدت ۱۱۹ پرواز در حمایت از ارتش انجام داد و ۲۳ ضربه بر لانه های هراس افکنان وارد کرد.

هیچ یک از گروه های هراس افکن به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.