- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

نیروهای امنیتی ۲۷ شورشی از جمله ۹ جنگجوی داعش را به هلاکت رساندند

 

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات مشترکی را در ولایات ننگرهار، زابل، کندهار، هرات و تخار راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات مشترک، ۲۷ شورشی از جمله ۹ جنگجوی گروه تروریستی داعش کشته، ۱۳ تن زخمی و ۳ تن دیگر دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی شرح عملیات را اینگونه اعلام می کند:

در عملیات مشترکی که در مربوطات ولسوالی های معروف و شاه ولی کوت ولایت کندهار راه اندازی شد ۱۲ تروریست کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی دیگر که در ولسوالی بتی کوت ولایت ننگرهار راه اندازی شد ۹ جنگجوی گروه تروریستی داعش کشته و ۷ تن دیگر از این تروریستان زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی گیزاب ولایت زابل نیز ۴ شورشی کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند. و در عملیاتی که در ولسوالی درقد ولایت تخار و مرکز ولایت هرات راه اندازی شد ۳ تن از این تروریستان دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع همچنین می افزاید که نیروهای امنیتی در جریان این عملیات موفق به کشف و خنثی سازی ۲۲ حلقه ماین که به طور ماهرانه ای در شاهراه کندهار-ترینکوت توسط شورشیان جاسازی شده بود شدند.

وزارت دفاع ملی کشور همچنین درخبرنامه اش علاوه می کند که در جریان این عملیات که به منظور تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان صورت گرفته بود ۱۱ تن از سربازان ارتش ملی کشور به شهادت رسیدند.