• انتشار: 10 می 2016
  • ساعت: 12:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9467
پرینت

نیروهای امنیتی ۲۳ تن از سربازان پولیس محلی ولایت بادغیس را بازداشت کردند

مقامات امنیتی ولایت بادغیس می گویند که نیروهای امنیتی شب گذشته ۲۳ تن از سربازان پولیس محلی این ولایت را بازداشت کرده اند.

 

عزیز امانی آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت بادغیس با تایید این رویداد به خبرگزاری رها گفت که این سربازان پولیس محلی تصمیم داشتند به صفوف شورشیان طالبان بپیوندند که توسط نیروهای امنیتی این ولایت خلع سلاح و بازداشت شدند.

به گفته آقای امانی، شب گذشته در ولسوالی بالامرغاب این ولایت، زمانی که این ۲۳ سرباز پولیس محلی تصمیم داشتند به شورشیان طالبان بپیوندند، با اقدام به موقع نیروهای امنیتی خلع سلاح شده و بازداشت شدند.

آقای امانی می گوید که این افراد هم اکنون در بازداشت بسر می برد و تحقیقات از این افراد آغاز شده است.

این در حالیست که خالد صافی سخنگوی والی بادغیس با رد این موضوع به رها گفت این سربازان پولیس محلی قرار بوده از ولسوالی بالامرغاب به منطقه دیگری برای ماموریت بروند.

لازم به ذکر است که ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس از جمله ولسوالی های حوزه غربی کشور است که در آن تحرکات شورشیان طالبان بیشتر از دیگر نقاط به چشم می خورد.

برخی گزارش ها حاکی از اینست که این اولین باری نیست که سربازان پولیس محلی به دلایل گوناگون به صفوف شورشیان می پیوندند. براساس این گزارش ها، معضلات و تهدیدات امنیتی از سوی شورشیان طالبان علت اصلی پیوستن این پولیس ها به شورشیان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.