• انتشار: 10 فوریه 2016
  • ساعت: 21:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7140
پرینت

نیروهای امنیتی ۱۳۰ شورشی طالبان را در بغلان به هلاکت رساندند

مقامات محلی ولایت بغلان می گویند که نیروهای امنیتی کشور در جریان عملیات خود برای پاکسازی این ولایت از وجود شورشیان طالبان موفق به کشته و یا زخمی کردن ۲۰۰ شورشی طالبان شدند.

عبدالستار بارز والی بغلان گفت “نیروهای امنیتی در جریان عملیات خود تاکنون ۱۳۰ شورشی طالبان را به هلاکت رسانده اند و ۹۵ تن دیگر از این شورشیان را زخمی کرده اند.”

آقای بارز می گوید که بارش سنگین برف در این ولایت سبب کندی و یا تعلیق عملیات نیروهای امنیتی شده است، اما این نیروها متعهدند تا مناطق تحت تصرف طالبان را از وجود این شورشیان پاکسازی کنند.

قابل ذکر است که عملیات مبارزه با تروریسم نیروهای امنیتی کشور چند روز پیش در منطقه دندغوری در نزدیکی شهر پل خمری راه اندازی شد.

بر اساس گفته های آقای بارز، نیروهای امنیتی کشور تاکنون موفق به پاکسازی مناطق مختلفی از جمله بغلان مرکزی، بغلان کهنه و بغلان صنعتی از وجود شورشیان طالبان شده اند.

وی همچنین گفت که پوسته های جدید امنیتی در مناطقی که توسط نیروهای امنیتی تصرف شده اند برپا شده است، و منطقه دندغوری نیز پس از توقف بارش برف کاملا پاکسازی خواهد شد.

در همین حال آقای بارز می گوید که شورشیان طالبان ماین های بسیاری را در مناطق مختلف جاسازی کرده اند که سبب کند شدن عملیات نیروهای امنیتی می شود.

وی همچنین افزود که دو نیروی امنیتی کشور در جریان این عملیات به شهادت رسیده اند و شش تن دیگر نیز زخمی شده اند.

گروه طالبان تاکنون در این خصوص چیزی نگفته اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.