• انتشار: 30 جولای 2016
  • ساعت: 15:06
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11630
پرینت

نیروهای امنیتی ۵۶ دهشت افکن را در نقاط مختلف کشور کشتند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۵۶ تن از دهشت افگنان را به هلاکت رساندند.

نیروهای امنیتی همچنین در طول همین مدت، ۳۵ تن از دهشت افگنان به شمول ۱۷ تروریست داعشی را زخمی کرده و ۳ تن دیگر را دستگیر کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، لغمان، پکتیا، پکتیکا، غزنی، کندهار، فراه، جوزجان، کندز، سرپل، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند، که در نتیجه این عملیات ها، ۵۶ تن از دهشت افکنان به شمول ۱۵ تروریست داعشی کشته شده، ۳۵ تن به شمول ۱۷ تروریست داعش زخمی و ۳ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در ولسوالی های اچین و کوت ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۱۵ تروریست داعشی کشته شده و ۱۷ تن دیگر از این تروریستان زخمی شدند. همچنین در جریان این عملیات، یک باب مخفیگاه این تروریستان منهدم شد.

در عملیاتی که در منطقه لندی فلاک بین مرز هلمند و ولسوالی چهاربرجک ولایت نیمروز راه اندازی شد، ۲۵ تن از شورشیان طالبان کشته شدند.

در عملیاتی که مربوطات ولسوالی های پشت رود و بالابلوک ولایت فراه صورت گرفت، ۹ تن از دهشت افکنان به هلاکت رسیده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردی ملی در مربوطات ولسوالی های قلعه ذال ولایت کندز، صبری ولایت خوست و مسیر شاهراه کندهار-ارزگان، ۷ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۱۶ تن زخمی شده و ۳ تن دیگر دستگیر شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی می افزاید در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۷ تن از سربازان اردوی ملی به شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.