• انتشار: 4 دسامبر 2015
  • ساعت: 19:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4861
پرینت

نیروهای امنیتی کشور ۳۰ شورشی طالبان را به هلاکت رساندند

مقامات محلی هلمند می گویند نیروهای امنیتی کشور در درگیری با شورشیان طالبان در این ولایت، ۳۰ شورشی این گروه را به هلاکت رسانده و ۱۵ تن دیگر را زخمی کردند.

شاه محمد آشنا سخنگوی فرماندهی پولیس هلمند گفت شورشیان طالبان شب گذشته حملاتی را بر برخی پوسته های امنیتی در منطقه قلعه نو ولسوالی خان نشین این ولایت راه اندازی کردند که با پاسخ محکم نیروهای امنیتی کشور روبرو شدند.

آقای آشنا گفت “در این درگیری ۳۰ شورشی طالبان کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند، و نیروهای امنیتی موفق شدند تا این شورشیان را به عقب برانند.”

وی گفت هیچ تلفاتی بر نیروهای امنیتی کشور در این درگیری ها وارد نشد.

در همین حال، طالبان در بیانیه آنلاین خود این درگیری ها را تایید کرده و نوشتند که جنگجویان طالبان توانستند یک موتر/خودرو و یک پوسته نیروهای امنیتی کشور را به آتش بکشند و تلفاتی را نیز به نیروهای امنیتی وارد کنند.

گفتنی است که نیروهای امنیتی کشور در طی چهار روز گذشته توانستند ۴۰ فیصد از ولسوالی دارقد در ولایت تخار را که تحت تصرف طالبان بود را به کنترول خود در آوردند.

عبدالخلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار گفت “از زمان راه اندازی عملیات نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی دارقد این ولایت، این نیروها توانستند ۳۰ شورشی طالبان به هلاکت برسانند و تقریبا ۴۰ فیصد از این ولسوالی را به تصرف خود در آورند.”

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته اند.

در عملیاتی جداگانه در ولایت کنر نیز، نیروهای امنیتی کشور توانستند ۳ شورشی طالبان را در ولسوالی چپه دره این ولایت به هلاکت برسانند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.