امنیت و جرایم

نیروهای امنیتی پیشین در تخار: عفو عمومی از سوی نیروهای طالبان رعایت نمی شود

شماری از نیروهای امنیتی حکومت پیشین در ولسوالی کلفگان ولایت تخار می گویند که طالبان عفو عمومی را رعایت نمی کنند و بارها آنان را تهدید به مرگ کرده اند.

نورمحمد مشهور به «نور چپ» فرمانده پولیس محلی نظام پیشین و باشنده قریه «گرم سیر» ولسوالی کلفگان ولایت تخار به خبرگزاری رها می گوید، با وجود آنکه پنج میل سلاح خود را پس از سقوط نظام به طالبان تسلیم نموده است اما هنوز هم تحت تهدید شدید از سوی مولوی حبیب الله قوماندان امنیه طالبان برای این ولسوالی قرار دارد.

وی اضافه می کند که برادرانش نیز بدون ارتکاب جرمی توسط این فرمانده محلی طالبان به زندان انداخته شده و بارها مورد لت و کوب قرار گرفته اند.

او از یکی از برادرانش به نام قربان یاد می کند که بعد از آزادی از زندان طالبان زخم هایش حتی در کابل نیز تداوی نشده است.

منابع محلی از ولسوالی کلفگان ولایت تخار با تایید این خبر می گویند که طالبان از نیروهای پولیس محلی نظام جمهوریت ۵۰ هزار افغانی به زور اخذ نموده و آنان را نیز تهدید به مرگ کرده اند.

منابع مردمی همچنین می گویند که چند روز قبل طالبان «جمعه» و «رزم الدین» دو پولیس محلی حکومت پیشین را لت و کوب کردند که از ناحیه دست و سر شدیدا زخمی شده اند.

در همین حال نور چپ فرمانده پولیس محلی حکومت پیشین می گوید، که وی پس از تحولات اخیر در یک بیابان بسر می برد و طالبان اجازه نمی دهند که در تجمع های عمومی اشتراک نماید.

او می گوید که از جنگ خسته شده و از مسئولان امارت اسلامی می خواهد که به عفو عمومی رهبر عالی خود احترام بگذارند و به آنان اجازه دهند که همانند یک فرد عادی جامعه به کارش ادامه دهد.

ولسوال طالبان برای ولسوالی کلفگان ولایت تخار گفته های این فرمانده محلی نظام پیشین را رد می کند و می گوید که مشکلاتی که برای نیروهای پیشین بوجود آمده ناشی از برخی اختلافات قومی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا