سیاست

نیروهای امنیتی پاسخ خشونت های طالبان را می دهند

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری در واکنش به این حمله گفته:”در پیوند به حمله بگرام؛ همان‌‌گونه که حکومت افغانستان بارها تاکید کرده است، برقراری صلح، آتش بس و پایان خشونت‌ها، خواست‌های همیشگی دولت و ملت افغانستان بوده است”.

آقای صدیقی افزوده:” هرگاه طالبان به خشونت ادامه بدهند؛ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از نظام و شهروندان این سرزمین، دفاع خواهند کرد”.

گفتنی است مسوولان محلی در ولایت پروان تایید کردند که یک حمله انتحاری با موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی پایگاه امریکا در بگرام رخ داده است.

عبدالشکور قدوسی، ولسوال بگرام گفت که این انفجار حوالی ساعت ۶:۰۰ صبح امروز چهارشنبه (۲۰ قوس) به وقوع پیوسته و به مردم محل صدمه زیادی رسیده است. او درباره تلفات این انفجار گفت که بیشتر از ۵۰ نفر غیر نظامی در این انفجار زخمی شده‌اند.

وی بیان داشت که پس از این انفجار، افراد مسلح وارد یک مرکز درمانی موسوم به کوریا که فعلا غیرفعال است در نزدیک پایگاه بگرام موقعیت دارد، شدند.

او گفت که تا ساعت ۷:۳۰ صبح امروز درگیری جریان داشت و اکنون صدای تیراندازی از محل شنیده نمی‌شود و تلفات احتمالی مشخص نیست.

نیروهای ناتو مستقر در افغانستان نیز تایید کرده‌اند که انفجاری در نزدیکی پایگاه بگرام رخ‌داده ولی به نیروهای ناتو آسیب نرسیده، اما یک مرکز درمانی در محل به شدت صدمه دیده است.

تاکنون گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا