• انتشار: 14 دسامبر 2020
  • ساعت: 14:10
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51987
پرینت

نیروهای امنیتی در کمین طالبان در جلریز/ کمک نرسد تمامی ۱۵۰ نیروی دولتی کشته می شود

آقای راسخ امروز (دوشنبه، ۲۴ قوس) گفت این قطعه‌ی عملیاتی ۱۵۰ نفری در روستای «اسماعیل‌خیل» ولسوالی جلریز از حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته هنوز در محاصره‌ی جنگ‌جویان طالبان قرار دارد.

مهدی راسخ، نماینده‌ی مردم ولایت میدان‌وردک در مجلس نمایندگان گفت قطعه‌ی عملیاتی نیروهایی امنیتی که برای پاکسازی شاه‌راه «نمبر۲» در ولسوالی جلریز این ولایت رفته بودند، حین برگشت به کابل با کمین جنگ‌جویان گروه طالبان برخورده اند.

آقای راسخ امروز (دوشنبه، ۲۴ قوس) گفت این قطعه‌ی عملیاتی ۱۵۰ نفری در روستای «اسماعیل‌خیل» ولسوالی جلریز از حوالی ساعت ۹:۰۰ شب گذشته هنوز در محاصره‌ی جنگ‌جویان طالبان قرار دارد.

این عضو مجلس نمایندگان افزود این نیروها در بیش از ۷۰ عراده تانک جای گرفته اند. درگیری میان دوطرف تاکنون جریان دارد.

به گفته‌ی او، در جریان این درگیری تلفاتی بر نیروهای دولتی نیز وارد شده است.

مهدی راسخ تأکید کردهنوز به‌دلیل خراب‌بودن هوا حمایت هوایی از این نیروها صورت نگرفته است.

آقای راسخ وضعیت این نیروها را «وخیم» خواند و گفت اگر از آنان حمایت هوایی و زمینی نشود، احتمال کشته شدن تمامی این نیروها وجود دارد.

در همین حال فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی در صحبت با روزنامه اطلاعات روز کمین‌خوردن این نیروها و محاصره‌ی آنان توسط جنگ‌جویان گروه طالبان را رد کرد.

آقای امان گفت این نیروها هم‌اکنون مصروف پاکسازی بخش‌هایی از مناطق ولسوالی جلریز از وجود طالبان هستند.

او گفت در جریان این درگیری تلفات نیز بر طالبان وارد شده است.

این وزارت روز دوشنبه‌ی هفته‌ی گذشته (۱۷ قوس) اعلام کرد که شاه‌راه «نمبر۲» جلریز – میدان‌شهر از وجود جنگ‌جویان این گروه پاکسازی شده است.

شاه‌راه جلریز – میدان‌شهر از شاه‌راه پررفت‌وآمد کشور می‌باشد که ولایت‌های مرکزی کشور را با کابل وصل می‌کند. این شاه‌راه به دلیل ناامن‌بودن آن به «شاه‌راه مرگ» معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.