• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۴۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28291
پرینت

نیروهای امنیتی جنگجویان طالبان را از شهر فراه بیرون کردند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی موفق به بیرون راندن شورشیان طالبان از شهر فراه شده اند، و دست کم ۱۹۸ تن از آنان را به هلاکت رسانده اند.

لازم به ذکر است که روز گذشته (سه شنبه) جنگجویان طالبان وارد شهر فراه شدند و چندین پوسته امنیتی را به تصرف خود در آوردند.

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه) گفت: «طی این درگیری ها دست کم ۱۹۸ تن از شورشیان به هلاکت رسیده و صدها تن دیگر زخمی شدند. هم اکنون عملیات پاکسازی به شدت در جریان است. جنگجویان به عقب رانده شده اند.»

وزارت دفاع همچنین می گوید که جنگجویان طالبان در حمله به شهر فراه و در درگیری با نیروهای امنیتی از غیرنظامیان به عنوان سپر دفاعی شان علیه نیروهای امنیتی استفاده می کردند.

گفتنی است که جنگجویان طالبان صبح زود روز گذشته حملات گروهی گسترده ای را علیه نیروهای امنیتی در ولایت فراه راه اندازی کردند و براساس گزارش ها حتی تا فاصله یک کیلومتری ساختمان ولایت پیش روی کردند.

به دنبال آن، وزارت های داخله و دفاع اعلام کرد که نیروهای تازه نفس به منطقه اعزام شده اند و وضعیت را به زودی تغییر می دهند.

ماموریت حمایت قاطع ناتو نیز در پیامی گفت که هواپیماهای A-10 نیروهای آمریکایی به منطقه اعزام شدند و از نیروهای امنیتی افغانستان بر روی زمین حمایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.