امنیت و جرایم

درگیری شدید نیروهای امنیتی با شورشیان در مناطق مختلف کشور

نصرت الله جمشیدی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور گفت در جریان درگیری شدیدی که میان نیروهای امنیتی و شورشیان طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف ولایت کندز صورت گرفته، دست کم ۴۹ شورشی طالبان به هلاکت رسیده است.

وی همچنین گفت که اجساد ۸ تن از این شورشیان همچنان در میدان های نبرد باقی مانده است.

آقای جمشیدی همچنین افزود در درگیری دیگری در ولایت فاریاب نیز، نیروهای امنیتی با شورشیان طالبان در منطقه گریزوال ولایت فاریاب با یکدیگر درگیری شدیدی دارند، که تاکنون ده ها تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده اند.

وی با بیان اینکه آمار دقیق کشته های شورشیان طالبان همچنان مشخص نیست گفت که در جریان این درگیری ها، شورشیان طالبان متحمل تلفات و خسارات سنگینی شده اند.

در همین حال همچنین مقصود اکبری سخنگوی ۸۰۸ سپین زر می گوید که نیروهای امنیتی کشور و شورشیان طالبان در مناطق مختلف کندز درگیری شدیدی با یکدیگر دارند و تاکنون دست کم ۴۰ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند.

آقای اکبری همچنین می گوید که از تلفات نیروهای امنیتی هیچ خبری در دست نیست.

از سویی دیگر، ذبیح الله شجاع سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت بغلان نیز می گوید که درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی ولایت بغلان و شورشیان طالبان در این ولایت در جریان است که تاکنون تلفات و خسارات زیادی به این شورشیان وارد شده است.

وی اما آمار دقیقی از این تلفات ارائه نکرد.

همچنین در خبری دیگر از ولایت تخار، سخنگوی فرماندهی پلیس این ولایت می گوید که درگیری شدیدی طی ۲۴ ساعت گذشته میان شورشیان و نیروهای امنیتی در جریان بود که در حال حاضر اما وضعیت در این ولایت خوب می باشد.

وی گفت در درگیری هایی که در مناطق کوکه بلاق و چشمه ماهیان ولسوالی اشکمش این ولایت و منطقه پل مومن در مرز بین ولسوالی خواجه غار و دشت ارچی کندز طی ۲۴ ساعت گذشته صورت گرفت، ۵ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۶ تن دیگر از این شورشیان زخمی شدند.

هیچ یک از یک گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش ها چیزی نگفته اند.

لازم به ذکر است که طی چند روز گذشته آمار خشونت ها در کشور پس از اعلام شورشیان طالبان مبنی بر شروع حملات فصل بهاری خود تحت نام عملیات عمری افزایش یافته است، که اما این حملات شورشیان تاکنون با پاسخ مناسب نیروهای امنیتی کشور مواجه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا