• انتشار: 24 نوامبر 2015
  • ساعت: 08:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4590
پرینت
سرپرست وزارت دفاع:

نیروهای امنیتی به تنهایی قادر به مبارزه با تروریزم نیستند

معصوم استانکزی، سرپرست وزارت دفاع می گوید، نیروهای امنیتی افغان وظیفه خود را انجام می دهند و مسوولیت ها را به عهده گرفته اند و علیه تروریزم می جنگند اما این هم یک حقیقت است که به تنهایی این کار را نمی توانند و نیاز به حمایت دارند.

آقای استانکزی که در کنفرانس برلین روز گذشته (دوشنبه) سخنرانی کرد، افزود، حادثات تروریستی اخیر نشان داد که یک نسل جدید از تروریزم در جهان در حال رشد است و این مسئله ثابت می سازد که برای مبارزه با تروریزم باید جهان متحد شود و همکار باشند.

او افزود، من فکر می کنم که افغانستان نیاز به همکاری طولانی مدت در عرصه مبارزه با تروریزم دارد و همچنان فکر می کنم که ثبات افغانستان، ثبات در منطقه را به بار می آورد.

این کنفرانس در حضور وزرای دفاع ۲۰ کشور عضو ناتو که همراه با آلمان در ماموریت نظامی در شمال افغانستان حضور داشتند به میزبانی وزارت دفاع آلمان برگزار شد.

سرپرست وزارت دفاع در این کنفرانس گفته، همکاری ها باید ادامه داشته باشد زیرا وضعیت روز به روز در حال تغییر است. حمایت ها نباید بر پایه زمان و زمان بندی استوار باشد بلکه براساس نیاز این حمایت ها و همکاری ها استوار باشد. نیاز است تا همکاری و حمایت از افغانستان تا زمانی ادامه یابد تا تمامی مشکلات حل شود. و افغانستان از هرگونه انعطاف پذیری جامعه جهانی در این ارتباط استقبال می کند.

او افزود، افغانستان مانند همیشه همواره تاکید بر همکاری منطقوی دارد و کشورهای منطقه امروز بیش از پیش نیاز به همکاری نزدیک با یکدیگر برای عبور از معضلات پیشروی شان را دارند. مردم افغانستان همواره خواهان یک زندگی مسالمت آمیز با کشورهای همسایه و منطقه اش بوده و خواهد بود.

به باور ویف تا زمانی که تهدید تروریزم در منطقه وجود داشته باشد باید علیه این پدیده مشترکاً مبارزه صورت گیرد و نیاز به مبارزه مشترک علیه تروریزم در منطقه است.

گفتنی است که تمامی ۲۰ کشور اشتراک کننده در کنفرانس مذکور، وعده دادند که یک سال دیگر ماموریت آموزشی نیروهای امنیتی افغان در شمال افغانستان را تمدید نمایند.

با خروج نیروهای خارجی حملات تروریستان به نقاط مختلف کشور بیشتر شد و این ناارامی ها تا حدی پیش رفت که شهر کندز و چندین ولسوالی در شمال کشور سقوط کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.