• انتشار: 30 نوامبر 2020
  • ساعت: 02:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51376
پرینت
جلسه سرقومندای قوای مسلح برگزار شد

نیروهای امنیتی با سرعت عمل جلو حملات دشمن را بگیرند

رئیس جمهور ضمن تقبیح حملات تروریستی در ولایات غزنی و زابل، گفت نیروهای امنیتی و دفاعی ما باید با سرعت عمل، جلو تهدیدات دشمن را بگیرند.

جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس ‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته در ارگ برگزار شد.

در این جلسه، وضعیت عمومی امنیتی کشور مورد بحث قرار گرفت و در رابطه به اتخاذ تدابیر نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای تعبیه قوت ها و دفع و طرد حملات دشمن، صحبت شد و گزارش بررسی های رویدادهای تروریستی به شمول حمله تروریستی اخیر بالای پوهنتون کابل، استماع گردید.

ابتدا رئیس جمهور غنی صحبت نموده، گفت از دو روز بدینسو سلسلۀ صحبت ها را از طریق تماس های جداگانه تلفنی، با قوماندانان و مسئولین اردوی ملی در نقاط مختلف کشور که در خط مقدم جنگ در برابر دشمن می رزمند، آغاز کرده ام و جویای احوال آنان می شوم.

سپس لوی درستیز وزارت دفاع ملی، وزیر امور داخله و رئیس عمومی امنیت ملی گزارش اجراات و فعالیت های شان را در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی کشور، با رئیس جمهور شریک ساختند.

همچنان در خصوص چگونگی تهدیدات گروه طالبان که متوجه مردم و امنیت شاهراه ها است، صحبت شد و رئیس جمهور گفت نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای دفع و طرد این تهدیدات اقدام نمایند.

رئیس جمهور ضمن تقبیح حملات تروریستی در ولایات غزنی و زابل، گفت نیروهای امنیتی و دفاعی ما باید با سرعت عمل، جلو تهدیدات دشمن را بگیرند.

به همین ترتیب رئیس جمهور غنی به مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی هدایت داد در قسمت محافظت نیروها، تامین امنیت بیزها و قرارگاه های شان، اقدامات جدی نمایند و هماهنگی خویش را در تمام رده های که مصروف تامین امنیت و ارائه خدمات به مردم اند، بیشتر سازند.

رئیس جمهور پس از استماع گزارش چگونگی حمله تروریستی بالای پوهنتون کابل، از ارگان های امنیتی و دفاعی کشور به خاطر گرفتاری شماری از عاملین این حملۀ تروریستی، ستایش کرد.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی از نهادهای عدلی و قضایی کشور خواست در زمینه مجازات عاملین این رویداد تروریستی، اقدامات عاجل نمایند، تا مردم از تامین عدالت مطمئن شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.