• انتشار: 2 ژوئن 2016
  • ساعت: 10:50
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9965
پرینت
سخنگوی ناتو در افغانستان:

نیروهای امنیتی افغانستان روزهای دشواری را در ماه های آینده خواهند داشت

مقامات در ماموریت حمایت قاطع ناتو می گویند که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در ماه های آینده روزهای دشواری را تجربه خواهند کرد.

 

 

چارلز اچ کلولند سخنگوی ماموریت حمایت قاطع نیروهای ناتو در افغانستان در جریان یک کنفرانس ویدیویی به خبرنگاران در پنتاگون گفت “صراحتا  می گویم که روزهای بدی در ماه های آینده در انتظار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان است، هیچ شکی در این نخواهد بود.”

وی اما می گوید که نیروهای امنیتی افغانستان پیشرفتی آرام اما رو به جلویی تاکنون داشته اند، که می توانند در مقابل این روزهای سخت آماده باشند.

به باور آقای کلولند این پیشرفت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را می توان در رویداد کندز مشاهد کرد، جایی که نیروهای امنیتی افغانستان توانستند از حمله شورشیان طالبان به این شهر جلوگیری کرده و نگذارند بار دیگر این شهر به تصرف شورشیان دربیاید.

وی گفت “گرچه نیروهای امنیتی افغانستان کمی در حمله شورشیان طالبان قامت خم کردند، اما شکست نخوردند و توانستند این شورشیان را به عقب برانند. زمانی که آنها توانستند شورشیان را به عقب برانند، خیلی سریع توانستند مسیرهای ارتباطی با ولایت های همجوار را باز کنند.”

این مقام ماموریت حمایت قاطع همچنین علاوه کرد که نیروهای امنیتی افغانستان نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری از خود نشان داده اند.

وی گفت “این نیروها پیشرفت کم اما رو به جلویی داشته اند.”

کلولند تصریح کرد که نیروهای امنیتی افغان همچنین تواناییشان را در مهارت های جدید ماننند عملیات های ویژه نیز افزایش داده اند.

به باور آقای کلولند، نیروهای امنیتی افغانستان از موضع و دیدگاه دفاعی به موضع و دیدگاه حمله تغییر وضعیت داده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.