• انتشار: 14 اکتبر 2019
  • ساعت: 17:26
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38651
پرینت
در دیدار غنی با اسکات میلر مطرح شد

نیروهای امنیتی افغانستان اکنون در جبهات جنگ هماهنگ تر عمل می کنند

رییس‌جمهور غنی می‌گوید سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به گونه بی‌پیشینه‌ای افزایش و این کار سبب پیروزی عملیات‌های آنان در مقابل تروریست‌ها شده است.

اشرف غنی این سخنان را عصر روز گذشته(۲۱میزان) در دیدار با جنرال سکات میلر، فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو در ارگ ریاست جمهوری بیان کرد و گفت نیروهای افغانستان در خط نخست مبارزه با تروریزم قرار دارند و در این راستا همکاری و حمایت مشترک جامعه جهانی از این نیروها مهم است.

جنرال میلر نیز در این دیدار ضمن ستایش از ظرفیت و توانایی جنگی روزافزون نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، گفت عملیات‌های اخیر نیروهای افغانستان به خاطر سرکوب تروریست‌ها، موفق بوده است.

او افزود افزایش سطح هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دلیل پیروزی آنان در مقابل طالبان بوده و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، طالبان را در جنگ شکست داده، در این اواخر افراد کلیدی آنان را از بین برده و همچنان ساحات زیادی را از نزد آنان دوباره تصرف کرده‌اند.

این فرمانده ارشد ناتو در افغانستان، گزارش ارزیابی‌هایش از ارگان‌های امنیتی و دفاعی را در اختیار رییس‌جمهور غنی قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.