• انتشار: 19 آوریل 2018
  • ساعت: 17:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27612
پرینت

نیروهای آمریکایی ماه گذشته ۳۳۹ بمب در افغانستان پرتاب کردند

آمریکا در ماه میلادی گذشته ۳۳۹ بمب در افغانستان پرتاب کرد که این رقم طی ۵ سال گذشته برای ماه مارچ یک رکورد محسوب می گردد.

براساس یک گزارش نیروی هوایی آمریکا، نیروهای این کشور در افغانستان در طول ماه گذشته میلادی (مارچ) مواضع گروه داعش و طالبان را در نقاط مختلف افغانستان با پرتاب ۳۳۹ بمب هدف قرار دادند که این رقم برای این ماه طی ۵ سال گذشته یک رکورد محسوب می گردد.

همچنین بر بنیاد همین گزارش، این تعداد بمب حتی بیشتر از تعداد بمب هایی است که توسط نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه علیه اهدافی برای نابود سازی داعش پرتاب شده است، که این مورد نیز طی ۴ سال گذشته بی سابقه می باشد.

این تعداد بمب در حالی در افغانستان علیه مواضع مختلف داعش و طالبان پرتاب شده است، که با وجود شکست داعش در عراق و سوریه، به نظر می رسد شمار جنگجویان این گروه تروریستی در افغانستان افزایش داشته است.

آمریکا سال گذشته بزرگترین بمب جهان موسوم به «مادر بمب ها» را علیه مواضع گروه داعش در ولایت ننگرهار پرتاب کرد و پس از آن همگان امیدوار بودند که داعش با نبردی سخت مواجه خواهد بود و شکست می خورد. اما از آن زمان تاکنون، این گروه نه تنها شکست نخورده، بلکه شمار جنگجویانش در کشور افزایش یافته و تعدد حملات تروریستی آن نیز در جای جای کشور زیاد شده است.

گرچه آمریکا و نیروهای امنیتی افغانستان ماه گذشته بیش از ۹۰ تن از جنگجویان گروه داعش را در کشور به هلاکت رساندند، اما پس از گذشت ۱۷ سال از حضور آمریکا، این همچنان طالبان است که چالشی جدی محسوب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.