• انتشار: 30 دسامبر 2016
  • ساعت: 19:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16961
پرینت

نیازهای شوراهای ولایتی کشور رفع می گردد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفته است که بسته پیشنهادی شوراهای ولایتی کشور را که چندی پیش به ارگ فرستاده شده بود، به دقت مطالعه کرده و اقدامات لازم در این خصوص روی دست گرفته شده است.

دفتر مطبوعاتی ارگ در اطلاعیه ای نوشته است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور شام روز گذشته (پنجشنبه) به منظور رفع نیازهای شوراهای ولایتی از طریق ویدیو کنفرانس با والیان، هیئات رهبری و اعضای شوراهای ولایتی ۳۴ ولایت کشور صحبت کرد.

در ابتدا آقای غنی به روح همه شهدا بویژه یک عضو شورای ولایتی دایکندی که اخیرا در حادثه کارته سخی کابل به شهادت رسید، اتحاف دعا کرد.

او همچنین برگزاری موفقیت آمیز و سرتاسری انتخابات هیات اداری شوراهای ولایتی که براساس آن اعضای رهبری شوراها انتخاب گردیدند، را به آنان تبریک گفت و همچنین حضور نمایندگان زن را در شوراهای ولایت برای رسیدگی به مشکلات زناان کشور ارزنده توصیف کرد.

رئیس جمهوری کشور سپس گفت که بسته پیشنهادی شوراهای ولایتی که چندی پیش به ریاست جمهوری مواصلت ورزیده بود، را با دقت مطالعه کرده ‌است و جهت رسیدگی به این پیشنهادت که شامل اعمار تعمیر اداری، عدم موجودیت بودجه کافی برای سفرها و برگزاری مجالس مردمی، سهمیه حج، نبود وسایط نقلیه، تامین امنیت دفاتر و اعضای شوراهای ولایتی و نیز تایید مقرره نظارت شوراهای ولایتی می‌ گردد، اقدامات لازم صورت گرفته‌ است.

آقای غنی به وزارت شهرسازی و مسکن هدایت داده‌ است تا طی دو سال آینده تعمیرهای اداری شوراهای ولایتی را در ولایات کابل، بامیان، نیمروز، فاریاب، لغمان، نورستان، کندز، غزنی، فراه و لوگر اعمار نماید.

وی به وزارت مالیه دستور داده است تا بخاطر دایر نمودن مجالس مردمی و سفرها، مبلغ ۵۰ میلیون و ۵۳۳ هزار افغانی را براساس طرزالعمل خاص به این شوراها اختصاص دهد.

وزارت حج و اوقاف نیز موظف شده است تا متناسب با اعضای شوراهای ولایتی، به آنان سهمیه حج درنظر بگیرد. همچنین به اداره مستقل ارگان‌ های محلی وظیفه سپرده شده است تا ۱۷ عراده واسطه نقلیه در سال ۱۳۹۶ و ۱۷ واسطه نقلیه دیگر در سال ۱۳۹۷ بخاطر رفع مشکل ترانسپورتی اعضای شوراهای ولایتی خریداری کند.

رئیس‌جمهور همچنین به وزارت امور داخله هدایت داده است که جهت تامین امنیت بیشتر اعضا و دفاتر شوراهای ولایتی بررسی و اقدامات لازم را روی ‌دست گیرد، و طرحی را در زمینه ترتیب داده و به شورای امنیت ملی بسپارد.

او در خصوص تایید مقرره گفت که این طرح شامل آجندای کابینه گردیده و به ‌زودی تایید خواهد شد.

رئیس ‌جمهور از شوراهای ولایتی خواست که در نشست‌های مردمی در خصوص توطئه‌ های دشمن برای مردم آگاهی ‌رسانی کنند و در راستای مبارزه با فساد، غصب زمین و تقویت رابطه میان مردم و حکومت تلاش بیشتر کنند.

در این ویدیو کنفرانس داکترعبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور نیز ضمن اتحاف دعا به ‌روح همه شهدا، از اعضای شوراهای ولایتی بخاطر حمایت شان از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قدردانی کرد و بر حمایت‌های بیشتر آنان اظهار امیدواری کرد.

آقای عبدالله خطاب به اعضای شوراهای ولایتی گفت: “شما پل ارتباط میان ملت و دولت هستید و باید در مشوره با ادارات محلی در چارچوب قانون به‌ منظور ایجاد تحول در روند زندگی مردم تلاش و همکاری‌های همه‌ جانبه کنید.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.