• انتشار: ۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۲:۲۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66382
پرینت

نور و سیاف طالبان را تهدید کردند؛ خواست ما را نپذیرید اقدام نظامی می کنیم

عطا محمد نور و عبدالرب رسول سیاف از آدرس جبهه مقاومت ملی جمهوری اسلامی افغانستان طالبان را تهدید کرده اند اگر به خواست آنها برای مذاکره توجه نشود اقدام نظامی می کنند.

عطا محمد نور و عبدالرب رسول سیاف از رهبران سرشناس پیشین جهادی که گفته می شود به اتفاق برخی دیگر از رهبران پیشین جهادی شورای عالی مقاومت ملی را تشکیل داده اند طالبان را تهدید و گفته اند اگر به خواست آنها توجه نشود اقدام نظامی می کنند.

در اعلامیه ای که از آدرس «شورای عالی مقاومت ملی جمهوری اسلامی افغانستان» در صفحه اجتماعی مربوط به عطا محمد نور و عبدالرب رسول سیاف منتشر شده آمده است شروع مذاکره با طالبان اهمیت زیادی دارد.

در اعلامیه تقاضا شده این مذاکرات باید راه را برای صلح دایمی هموار سازد و به یک نظام منتخب شامل همه اقوام و زنان منجر شود.

قبل از این احمد مسعود جبهه ملی مقاومت علیه طالبان را در پنجشیر تشکیل داد و گفته بود گروه مقاومت تنها به نام او مشروعیت دارد و گروه دیگری نمی تواند از نام مقاومت بر ضد طالبان نمایندگی کند.

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به شورای تشکیل شده توسط این چهره های سیاسی گفته است که کسانی که در ۲۰ سال گذشته در فساد آغشته بوده اند، با جبهه آرایی چیزی جز رسوایی بدست نخواهند آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.