• انتشار: ۱ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59708
پرینت

نور و بسیج ملی حزب جمعیت علیه طالب/ افغانستان به گورستان طالب تبدیل می شود

عطا محمد نور، رهبر جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به سقوط چند ولسوالی در شمال کشور تاکید کرد «نه تنها شمال بلکه هر گوشه کشور به گورستان طالبان تبدیل می شود.»

آقای نور در صفحه فیسبوکش نوشته است هم‌‌زمان با تشدید حملات طالبان در شمال ‌‌و ولایت بلخ، طی تماس‌ها، صحبت و هماهنگی با احزاب محترم سیاسی و شخصیت‌های تاثیر گذار، اکثریت احزاب محترم سیاسی به فراخوان بسیج ملی جمعیت اسلامی پاسخ مثبت داده، اعلام آمادگی نمودند.

او افزوده است که با استقبال اکثریت احزاب سیاسی و شخصیت‌های متنفذ از اعلام بسیج ملی، ده‌ها گروه خود جوش در بیست و چهار ساعت گذشته شکل گرفت و به یاری خداوند در مسیر مبارزه با طالبان بصورت مشترک به پیش می‌رویم.

به گفته آقای نور در روزهای گذشته تلاش‌های والی مدبر بلخ، برخی نمایندگان با عزت بلخ در شورای ملی، رییس، معاون و برخی اعضای محترم شورای ولایتی بلخ، مسؤولان نیروهای دفاعی و امنیتی (قول اردوی شاهین و پولیس بلخ) نمایندگان محترم احزاب سیاسی، فرماندهان پیشین در شمال و سایر ولایت و دسته‌های جوانان شجاع برای شکل‌دهی بسیج ملی در برابر طالبان در سراسر کشور، درخور ستایش و سپاسگزاری است.

او گفته است که هم‌چنان ضمن قدر دانی و سپاس از فداکاری‌های نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی، به روح شهدای عزیز درود می‌فرستم.

گروه طالبان با آنکه بارها به ما‌ پیام صلح فرستادند، اما دیده می‌شود که در یک دست قرآن و در دست دیگر شمشیر گرفته اند. ما با آنکه به آوردن صلح مصمم هستیم، اما اگر طالبان جنگ می‌خواهند، همانطوریکه در گذشته نیز شمال به گورستان آنان مبدل شده بود، این‌بار نیز نه‌تنها شمال که هرگوشه‌ی این کشور به گورستان طالبان تبدیل می‌گردد.

عطا محمد نور، روز گذشته تمامی فرماندهان و مردم سمت شمال را به بسیج ملی برای مبارزه با طالبان فراخواند.

این در حالی است که وضعیت ولایات شمال وخیم گزارش شده و گفته می شود که طالبان چندین ولسوالی در ولایات مختلف کشور را تصرف کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.