• انتشار: 12 نوامبر 2019
  • ساعت: 15:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39480
پرینت

نورستانی: اعلام نتیجه انتخابات احتمالا دوباره به تأخیر می افتد

رییس کمیسیون انتخابات با اشاره به مسدود شدن دفاتر ولایتی این کمیسیون از سوی برخی ستادهای انتخاباتی، می‌گوید احتمالاً اعلام نتایج ابتدایی انتخابات دوباره به تاخیر بیافتد.

حواعلم نورستانی رییس کمیسیون انتخابات که امروز سه‌شنبه (۲۱عقرب) در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد گفت هواداران برخی ستادهای انتخاباتی در ۱۴ ولایت دفاتر ولایتی کمیسیون را مسدود کرده‌اند.

خانم نورستانی افزود دفاتر ولایتی کمیسیون به دلیل اعتراض‌ها از آغاز روند بازشماری آرا مسدود شده‌اند.

او گفت این اقدام ستادهای انتخاباتی ممکن است روی عملکرد کمیسیون در پروسه بازشماری آرا تاثیر گذاشته و سبب شود، اعلام نتایج ابتدایی انتخابات به تاخیر بیافتد.

پیش از این قرار بود کمیسیون نتایج ابتدایی انتخابات را در ۲۷ میزان همگانی کند؛ اما به دلیل آنچه این نهاد، کمبود پوشش خدمات مخابراتی، زمانگیر شدن انتقال معلومات بایومتریک به مرکز دیجیتال و دیرشریک شدن معلومات تفکیک شده‌ انتخابات از جانب شرکت درملوک اعلام کرد، اعلام نتایج انتخابات را به تاریخ ۲۳ عقرب به تاخیر انداخت.

رییس کمیسیون انتخابات خطاب به ستادهای انتخاباتی که از پروسه  بازشماری بیش از ۸ هزار مرکز رای دهی نگران هستند، بیان داشت که این تیم‌ها نسبت به این پروسه نگران نباشند. به گفته وی، قرار نیست در پروسه بازشماری به آرای فاقد بایومتریک، اعتبار داده شود.

پیش از این همزمان با آغاز روند بازشماری برخی آرای انتخابات، تیم‌های انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله، تیم امنیت و عدالت به رهبری رحمت الله نبیل و تیم صلح و عدالت اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار با این پروسه مخالفت کردند.

خانم نورستانی تاکید کرد که در روند بازشماری بیش از ۸ هزار محل رای دهی تنها آرای معتبر شناخته خواهند شد که از پشتوانه معلوماتی بایومتریک برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.