• انتشار: 5 نوامبر 2015
  • ساعت: 13:57
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4057
پرینت
وزیر شهر سازی:

نود و دو درصد وعده های صد روز نخست عملی شده است

وزارت شهر سازی می گوید، وعده های که در صد روز نخست به ملت داده بودیم ۹۲ درصد ان عملی شده است و ۸ درصد باقی مانده را در صد روز دوم عملی خواهیم کرد.

 

سید سعادت منصور نادری، وزیر شهر سازی امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت که ۹۲ درصد وعده ها را عملی کردیم و باقی مانده کارها را در صد روز دوم انجام خواهیم داد.

آقای نادری افزود، ترتیب برنامه سازی، نظارت از وضعیت شهر سازی، آغاز کار رهن مسکن، استطاعت مسکن، مطالعه بخش خصوصی در قسمت سرمایه گذاری مسکن و سروی شهرهای کشور کارهایی بوده است که انجام شده است.

وی همچنین برنامه های صد روز دوم کاریش را نیز مشخص کرد و افزود که در سه بخش برنامه ریزی شهری، اصلاح نظام شهری و مبارزه با فساد اداری اصلی ترین بخش کاری این صد روز می باشد.

وزیر شهر سازی همچنین افزود که  ارایه گزارش نهایی و جامع از وضعیت شهرهای کشور، ترتیب چهار چوب پلان گذاری ملی شهری و آغاز به کار بالای مسکن قابل استطاعت از اولویت های کاری این وزارت در صد روز دوم است.

فیروزی و شهرک جدید

خلیل الله فیروزی، یکی از بدهکاران و عاملان اصلی ورشکستگی کابل روز گذشته قرارداد اعمار یک شهرک را با وزارت شهر سازی به امضا رساند.

بر اساس این قرارداد وی نزدیک به یک میلیارد دالر سرمایه گذاری می کند در حالی که ۵۴۰ میلیون دالر به کابل بانک بدهکار است. محکمه نیز وی را محکوم به ۵ سال زندان کرده بود.

این اخبار وقتی نشر شد گمان های را در ذهن مردم ایجاد کرد که چگونه یک مجرم می تواند در کشور سرمایه گذاری کند؟

وزیر شهر سازی اما می گوید که خلیل الله فیروزی سرمایه گذار نیست تنها مالک زمین است و یک شرکت خصوصی تصمیم به سرمایه گذاری گرفته است.

وی همچنین افزود که املاک خلیل الله فیروزی طی این مدت در تصرف دولت بود که این ملک ها در شرایط کنونی نمی توانست بدهکاری های وی را تکمیل کند، بنابرین دولت تصمیم گرفت که وی با سرمایه گذاری فیروزی طلب خود را پس بگیرد.

آقای نادری همچنین افزود که خلیل الله فیروزی از بدهکاران اصلی کابل بانک هنوز هم تحت مراقبت است و از سوی دولت ازاد نشده است.

خلیل الله فیروزی، حصین فهیم برادر مارشال فهیم و برادر حامد کرزی از متهمان اصلی کابل بانک بودند که منجر به ورشکستگی این بانک شدند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.