• انتشار: 18 نوامبر 2016
  • ساعت: 12:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 15421
پرینت

نوازشریف دوباره از رئیس اجرایی دعوت کرد/ عبدالله اما تاکنون نرفته است

محمد نوازشریف نخست وزیر پاکستان به تازگی دوباره از عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور برای رفتن به پاکستان دعوت به عمل آورده است، اما آقای عبدالله تاکنون نرفته است.

آقای عبدالله اما گفته است که در نظر دارد به زودی به این کشور سفر کند و در آنجا با مقامات پاکستان در خصوص مسایل روابط دو جانبه به شمول تهدید مشترک تروریزم به بحث و گفتگو بپردازد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در گفتگو با هیاتی غیررسمی از نمایندگان افغانستان و پاکستان روز گذشته (پنجشنبه) گفت که دعوت نخست وزیر پاکستان از وی تاکنون در حالت تعلیق مانده است، اما درست زمانی که وی آماده برای سفر به پاکستان بوده، حمله به برخی کارکنان وی سبب شد تا بار دیگر سفرش را به تعویق بیاندازد.

آقای عبدالله گفت که دو کشور با چالش های مشترکی مواجه هستند و او تلاش می کند در سفر آینده اش به پاکستان با تبادل دیدگاه ها تلاش برای رفع این چالش ها کند.

وی تاکید کرد “تروریزم تنها تهدیدی برای پاکستان و افغانستان نیست، بلکه این معضلی برای تمام منطقه است. با در نظر داشت اوضاع فعلی که پاکستان و افغانستان با آن مواجه هستند، نیاز مبرمی میان دو کشور و منطقه وجود دارد تا به طور مشترک علیه تروریزم مبارزه کنند.”

رئیس اجرایی کشور همچنان تاکید کرد که با وجود دشواری هایی که میان دو کشور وجود دارد، اما بسیار مهم است که گام های اساسی برداشته شود که می تواند به بهتر شدن روابط دو کشور بیانجامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.