سیاست

نمایندگی افغانستان در سازمان ملل فراخوان ملی برای برگزاری یک گردهمایی می دهد

نصیراحمد فایق سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل می گوید که این نمایندگی به زودی یک فراخوان ملی برای برگزاری یک گردهمایی بزرگ با اشتراک تمامی نخبه ها از تمام اقوام افغانستان برای دریافت راه حل جهت نجات کشور از بحران اعلام می کند.

آقای فایق امروز (پنجشنبه ۲۲ ثور) در صفحه توییترش نوشته است که این فراخوان ملی جهت برگزاری یک گردهمایی با اشتراک شخصیت های نخبه و با اعتبار از تمام اقوام و اقشار افغانستان چه در داخل و چه در خارج از کشور برگزار خواهد شد.

وی گفته است که «هدف اساسی این گردهمایی دعوت و انسجام تمام افغان های صادق و وطن دوست بر یک محوریت واحد بر مبنای منافع ملی و برای نجات افغانستان و دریافت راه حل بنیادی از بحران کنونی و رسیدن به صلح، ثبات و رفاه  دایمی که در آن اراده مردم تمثیل و حقوق اساسی تمامی شهروندان افغانستان واحد، حفظ و احترام گردد، خواهد بود.»

او افزود که جزئیات بیشتر در این خصوص بیشتر نشر می گردد.

آقای فایق همچنین روز گذشته اعلام کرد که به درخواست نمایندگی ناروی در سازمان ملل، شورای امنیت امروز (پنجشنبه ۲۲ ثور) جلسه ای برای رسیدگی به تخطی های حقوق بشری طالبان برگزار می کند.

او کمی بعد در توییت دیگری گفت که گزارش های وحشتناکی از کشتار هدفمند افراد ملکی بخصوص اقوام تاجیک توسط جنگجویان طالبان در پنجشیر، تخار و اندراب وجود دارد که جرایم جنگی، نقض صریح قوانین بین المللی بشردوستانه، حقوق بشر و قوانین اسلامی می باشد.

سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل تاکید کرد که این کشتارها باید متوقف گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا