• انتشار: 17 جولای 2021
  • ساعت: 20:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 60657
پرینت

نمایندگان پارلمان اروپا: پناه‌گاه‌های امن تروریستان در خاک پاکستان نابود شود

عضای پارلمان اروپا، تأکید کردند پناه‌گاه‌های امن تروریستان در خاک پاکستان، باید از بین برده شود و اسلام‌آباد، طالبان را به میز مذاکره برگرداند.

وزارت خارجه، اعلام کرد شماری از اعضای پارلمان اروپا، سطح خشونت‌ها در افغانستان را غیرقابل‌قبول خوانده و از گروه طالبان خواسته اند تا به جنگ پایان داده و آتش‌بس کنند.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه -۲۶ سرطان-، از سوی وزارت خارجه نشر شد، آمده است اعضای پارلمان اروپا، این سخنان را در نشست آنلاین با نمایندگان پارلمان و زنان سیاسی افغانستان، مطرح کرده اند.

بر اساس اعلامیه، اعضای پارلمان اروپا، تأکید کرده اند که پناه‌گاه‌های امن تروریستان در خاک پاکستان، باید از بین برده شود و این کشور، طالبان را به میز مذاکره برگرداند.

در اعلامیه آمده است که اعضای پارلمان اروپا، تعهد کرده اند که اجازه نمی‌دهند زنان افغانستان، بار دیگر به دوران «سیاه» گذشته برگردند.

نمایندگان پارلمان افغانستان و شماری از زنان سیاسی، گفته اند که اگر اتحادیه‌ی اروپا و جامعه‌ی جهانی از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در برابر طالبان حمایت نکنند، این اتحادیه‌ شاهد افزایش مهاجران افغانستان به کشورهای اروپایی، افزایش قاچاق مواد مخدر و پیروزی افراط‌گرایی و تروریزم در افغانستان و منطقه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.