• انتشار: 21 جولای 2020
  • ساعت: 12:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46032
پرینت

نمایندگان مجلس: نهادهای امنیتی گزارش های غلط به رئیس جمهور ارائه می کنند

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان گفت نهادهای امنیتی وضعیت جاری در ولایت‌های ناامن را به‌گونۀ معکوس به رئیس‌جمهور ارایه می‌کنند.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان در نشست روز گذشته این مجلس، نهادهای امنیتی را به کندکاری متهم کرده و گفتند این نهادها، گزارش‌های امنیتی را به‌ طور «غیرواقعی» به ریاست جمهوری ارایه می‌کنند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان گفت نهادهای امنیتی وضعیت جاری در ولایت‌های ناامن را به‌گونۀ معکوس به رئیس‌جمهور ارایه می‌کنند.

به گفتۀ او، تهدیدات امنیتی در شماری از ولایت‌ها بسیار بالاست، اما در گزارش‌هایی که از سوی نهادهای امنیتی به رئیس‌جمهور ارایه می‌‌گردد، وضعیت مطلوب گزارش می‌شود.

ضیاالدین اکازی، یکی از اعضای مجلس نمایندگان نیز گفت روزانه بیش از ده‌ها تن در سراسر کشور کشته و زخمی می‌شوند، نهادهای امنیتی در گزارش‌های روزانه‌شان به ریاست جمهوری، وضعیت امنیتی را خوب گزارش می‌کنند.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی بدون آن‌که به این اتهام مجلس پاسخ روشنی ارایه کند، می‌‎گوید نهادهای امنیتی مطابق برنامه کاری‌شان، گزارش‌های امنیتی را به رئیس‌جمهور ارایه می‌کنند.

خانه صلح افغانستان نیز با نگرانی از ناامنی‌های اخیر در کشور می‌گوید سطح بالای ناامنی در کشور سبب تاخیر در گفت‌وگوهای بین‌الافغانی شده و افزایش روزافزون ناامنی، روند عادی زنده‌گی مردم را بهم ریخته و شهروندان را در بلاتکلیفی قرار داده است.

عدم ارایه گزارش‌های واقعی از سوی کابینه به ویژه نهادی امنیتی به رئیس‌جمهور، همواره مورد انتقاد اعضای مجلس و شهروندان کشور بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.