• انتشار: 13 جولای 2015
  • ساعت: 14:07
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 958
پرینت

 نمایندگان مجلس خواهان پیگیری قتل کودک سه ساله شدند

برخی از نمایندگان مجلس، در جلسه عمومی امروز (دوشنبه) ضمن انتقاد از نهادهای امنیتی پولیس در پیوند به پیگیری نکردن قتل کودکی سه ساله، خواهان پیگیری جدی این رویداد شدند.

پولیس کابل اما گفته است که این رویداد را در حال بررسی و تحقیق می باشد.

هفته گذشته کودکی سه ساله، در ساحه حوزه هشتم پولیس شهر کابل اختطاف و به طور فجیعی کشته و جسد وی، بعد از سه روز در خرابه های شهر کابل پیدا شد.

بر اساس گفته های نمایندگان مجلس، این کودک بعد از اختطاف به صورت گروهی مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد و بعد از شکستن دندان ها و کشیدن چشم هایش در خرابه ای انداخته می شود.

نمایندگان مجلس این رویداد را یک واقعه اسفبار برای دولت و ملت بیان کردند و اشاره داشتند که دست هایی پشت پرده نیز از این رویدادها حمایت می کند.

عبدالرحمان رحمانی، عضو مجلس نمایندگان می گوید که ممکن است که پشت پرده این ماجرا افرادی باشند که با مقام های امنیتی دست داشته باشند که این قضیه به نحوی گنگ باقی مانده است.

آقای رحمانی گفت که انسان به دور از شرع و اخلاق اگر هم باشد چنین کاری را نباید بکند. حیوان هم چنین کاری را نکرده است.

وی اظهار کرد که مجلس باید هیئتی تعیین کند تا قضیه را به صورت جدی پیگیری کنند و هیچ معامله ای را در این مورد انجام ندهد.

این عضو مجلس نمایندگان گفت: “حقوق بشر و جامعه مدنی نیز مرده است.”

نظفیه ذکی و عبیدالله بارکزی دیگر عضوهای مجلس نیز گفتند که باید به صورت جدی عاملان قتل این کودک سه ساله شناسایی و به پنجه قانون سپرده شوند.

این سخنان در حالی از سوی نمایندگان مجلس ایراد می شود که خانواده مقتول در مصاحبه های رسانه ای خود گفته اند که بارها به حوزه هشتم پولیس رفتیم ولی کسی پاسخگو نبود.

فوزیه کوفی با انتقاد از آمر حوزه هشتم پولیس کابل گفت که روز قبل از یافتن جسد، بارها به آمر حوزه زنگ زدم ولی وی حاضر به برقراری تماس نشد.

خانم کوفی می گوید که یک آمر حوزه در حدی نیست که به تلفن نمایندگان مجلس جواب ندهد.

او از مجلس خواست که یک هیئت تشکیل دهد و رویداد را به صورت دقیق بررسی و نتیجه آن را در جلسه عمومی مجلس بیان کنند.

این اولین بار نیست که یک کودک در کشور اختطاف و مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد. قبل از این نیز در ولایت های ننگرهار و بلخ نیز رویدادهای مشابه ای صورت گرفته بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.