• انتشار: 22 جولای 2015
  • ساعت: 14:50
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1157
پرینت

نمایندگان مجلس به تعطیلات تابستانی رفتند

نمایندگان مجلس در اجلاس نهم، دور شانزدهم تقنینی بعد از چهار و نیم ماه فعالیت و بدون مشخص شدن وزیر دفاع به رخصتی تابستانی رفتند.

نمایندگان در اجلاس نهم خود ۸ قانون را تصویب کردند و ۴ قانون دیگر بدون تصویب باقی ماند.

محمد نذیر احمدزی، معاون مجلس نمایندگان در آخرین روز کاری این دور اجلاس مجلس به رسانه ها گفت که ۸ قانون تصویب شد و ۴ قانون دیگر به دلیل دور ساختن ملت از هم، تصویب نشد.

آقای احمدزی افزود که دو قانون تصویب نشده به دلیل مغایر بودن با قوانین اسلامی و دور کردن ملت از هم تصویب نشد و به وزارت عدلیه سپرده شد. دو قانون دیگر به دلیل تکمیل نشدن نصاب باز ماند.

وی اظهار کرد که قوانین که تصویب می شود برای نسل های بعدی است و باید قانونی تصویب شود که به ضرر نسل بعد نباشد.

در این اجلاس نمایندگان به ۱۸ نامزد وزیر رای اعتماد دادند که نامزد وزیر دفاع، رئیس دادستانی کل، یک عضو دادگاه عالی و رئیس هلال احمر هنوز رای اعتماد نگرفتند.

معاون مجلس نمایندگان از کارکردهای مجلس راضی است و می گوید که علیرغم تهدیدات زیاد امنیتی این مجلس جلسات خود را دایر کرد و به کارش ادامه داد.

اما برخی از نمایندگان مجلس از کارکردهای مجلس ناراضی اند.

نظیفه ذکی عضو مجلس می گوید که مجلس در کنار تکمیل کردن ۹۹ درصد کابینه و تصویب چند قانون و برخی کارهای دیگر ولی بازهم کم کار کرده است.

خانم ذکی گفت که در این اواخر چند قانون به مجلس ارجاع شد ولی به دلیل تکمیل بودن نصاب مجلس روی این قانون ها کار نشد و از تصویب باز ماند.

وی گفت: ” شخصآ از کارکرد مجلس راضی نیستم.”

مجلس نمایندگان امروز (چهارشنبه) در حالی به سوی تعطیلات تابستانی می رود که در جلسات چند روز پیش خود وضع امنیتی در کشور را بحرانی بیان کردند و خواهان تمدید جلسات و دعوت رئیس جمهوری شده بودند.

اکثر نمایندگان حاضر در جلسه نظر بر این داشتند که بعد از تعصیلات عید فطر روی گزینه تمدید جلسه تمرکز کنند تا از مقام های حکومت علت ناامنی های اخیر را جویا شوند.

اما امروز بدون تمدید جلسه های مجلس، دعوت ریاست جمهوری به مجلس و استیضاح وزیر امور داخله به مدت ۴۵ روز به تعطیلات تابستانی رفتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.