• انتشار: 15 دسامبر 2020
  • ساعت: 14:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52047
پرینت

نمایندگان زن پارلمان افغانستان با زنان مجلس ایران گفت و گو کردند

ناهید فرید عضو مجلس نمایندگان اعلام کرد در یک نشست مجازی نمایندگان زن مجلس افغانستان و ایران در باره دورنمای کاری مشترک بین فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون حقوق بشر افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

 فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایران و کمیسیون حقوق بشر، جامعه مدنی و امور زنان مجلس افغانستان در نشستی مجازی در باره فرصت های همکاری دو کشور در زمینه مهاجران ،صلح ،راه آهن هرات- خواف و چابهار گفت وگو و بر توسعه همه جانبه روابط تهران و کابل تاکید کردند.

ناهید فرید عضو مجلس نمایندگان افغانستان اعلام کرد در این نشست مجازی دو طرف در باره دورنمای کاری مشترک بین فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون حقوق بشر افغانستان  بحث و تبادل نظر کردند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز در توئیتی کوتاه نوشت فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی این کشور در نشستی مجازی با کمیسیون حقوق بشر و امور زنان افغانستان گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در توئیت سفارت ایران که  روز سه شنبه منتشر شد آمده است در این نشست در باره امور زنان، مهاجران ، صلح، راه‌آهن خواف – هرات، بندرچابهار، فرصت های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های علمی آموزشی گفت‌ وگو و تبادل نظر شده است.

ایران و افغانستان در سالهای گذشته با حسن نیت تلاش کرده اند تا روابط دو جانبه را در همه عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی توسعه و گسترش دهند.

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در همین راستا درسفر خود به کابل برای نهایی سازی سندجامع راهبردی بین دو کشور با مقامات افغان دیدار و گفت‌وگو و ابراز امیدواری کرد سند در این سفر آماده امضای روسای جمهور دو کشور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.