• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25762
پرینت

نمایندگانی از طالبان به هدف از سرگیری مذاکرات صلح به پاکستان رفته اند

دو مقام ارشد طالبان گفته اند که نمایندگانی از این گروه با تایید ملا اخوندزاده با هدف از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان به اسلام آباد پایتخت پاکستان رفته اند.

دو مقام ارشد گروه طالبان به خبرگزاری رویترز گفته اند که سه تن از اعضای این گروه با تایید «ملا هبت الله آخندزاده» رهبر طالبان و با هدف از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان این هفته به اسلام آباد پایتخت پاکستان رفته اند.

لازم به ذکر است که مذاکرات رسمی گروه طالبان با دولت افغانستان تقریبا دو سال پیش و پس از آنکه خبر مرگ ملا محمد عمر بنیانگذار طالبان توسط اداره امنیت ملی کشور منتشر شد، متوقف گردید، و پس از آن تلاش های بسیار برای کشاندن طالبان به میز مذاکرات ناکام ماند.

دولت افغانستان و گروه طالبان با میانجی گری پاکستان در شهر مری در نزدیکی اسلام آباد پاکستان دیدار کرده بودند.

در همین حال همچنین گزارش های دیگری نیز منتشر گردید، که نمایندگانی از طالبان و دولت در شهر استانبول ترکیه به طور غیررسمی دیدار کرده اند.

گرچه هر دو طرف این گفتگوها را رد کرده و نسبت به آن اظهار بی اطلاعی کردند.

اما گفته می شود نمایندگانی که هم اکنون با تایید ملا هبت الله اخندزاده به اسلام آباد رفته اند شامل «شهاب الدین دلاور»، «جان محمد مدنی» از دفتر سیاسی طالبان در قطر و برادر خانم «ملا یعقوب» فرزند ملا محمد عمر می باشند.

یک فرد نزدیک به سیدحمید گیلانی رئیس حزب محاذ ملی به رویترز گفته است که این سه نماینده طالبان با سید حمید گیلانی دیدارهایی داشته اند.

این بار نیز هر دو طرف یعنی دولت و گروه طالبان نسبت به این تلاش ها و گفتگوها اظهار بی اطلاعی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.