• انتشار: 17 مارس 2016
  • ساعت: 19:00
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 8120
پرینت

نماینده های گلبدین حکمتیار برای مذاکرات صلح وارد کابل شدند

یک هفته پس از اینکه حزب اسلامی افغانستان به رهبری گلبدین حکمتیار اعلام کرد که در گفتگوهای صلح شرکت می کند، امروز پنجشنبه نماینده هایی از جانب این گروه وارد کابل شدند.

نماینده های گلبدین حکمتیار در کنفرانسی خبری گفتند که حزب اسلامی مشتاق است تا مسایل را به طور مسالمت آمیز با دولت افغانستان حل و فصل نماید.

این نماینده ها همچنین از دیگر گروه های شورشی خواستند تا با دولت افغانستان وارد گفتگو شده و به پروسه صلح بپیوندند.

قابل ذکر است که حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار که از گروه های شورشی کشور محسوب می شود روز یکشنبه اعلام کرده بود که آماده شرکت در گفتگوهای صلح با دولت افغانستان می باشد.

این حزب با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که حزب اسلامی با آمادگی خود برای شرکت در مذاکرات صلح با دولت افغانستان در نظر دارد به ملت افغانستان نشان دهد که خواهان صلح است.

این حزب همچنین در بیانیه خود افزود که حزب اسلامی اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا را برای قرار دادن دو تن از اعضای این حزب در لیست سیاه تروریستی خود شدیدا محکوم می کند.

بیانیه حزب اسلامی می افزاید این اقدام آمریکا در حالی صورت می گیرد که دولت افغانستان از سویی دیگر خواستار آغاز پروسه صلح می باشد.

لازم به ذکر است که حزب اسلامی گلبدین حکمتیار در حالی وارد گفتگوهای صلح با دولت افغانستان می شود که گروه طالبان چندی پیش از شرکت در این گفتگوها سر باز زدند.

گفتنی است دولت افغانستان و گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان انتظار داشتند تا گفتگوهای رو در روی صلح را با طالبان و دیگر گروه های شورشی در اولین هفته ماه مارچ برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.