• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4004
پرینت

نماینده مردم هرات در مجلس از برگشت مهاجران انتقاد کرد

محمد رضا خوشک وطن دوست، نماینده مردم هرات در مجلس نمایندگان از استقبال ارگ ریاست جمهوری مبنی بر برگشت مهاجران انتقاد کرد.

آقای خوشک می گوید که این موضوع بسیار مهم –برگشت مهاجران از آلمان- می تواند سرنوشت هزاران انسان را به طرف بدبختى سوق دهد.

وی در صفحه فیس بوک خود نگاشته است، این پناهندگان تمامی دارای های خود را از دست داده اند و چیزی برای زندگی دوباره در کشور ندارند.

این نماینده مردم هرات گفته که همانطور که رهبران حکومت وحدت ملى تحصیلات و تجربه خویش را در مهاجرت گذرانده اند، بگذارند تا نوجوانان و جوانانی که با هزار بدبختى به اروپا رسیده اند حداقل با کسب علم و تجربه و تخصص به وطن بگردند.

او می گوید که دولت باید دنبال مکانیزم و راهکار مشخصى با کشورهاى اروپایى باشد تا جوانان در بهترین رشته ها، تخصصى براى احیا و ساخت مجدد وطن بگیرند.

روز گذشته ظفر هاشمی، سرپرست و معاون دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به بی‌بی‌سی گفته: “مکلف هستیم زمانی که پناهندگی افغانها پذیرفته نمی‌شود و کشورها می‌خواهند آنها را بیرون کنند، زمینه برگشت آبرومندانه آنها را فراهم سازیم.”

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در روزهای اخیر نیز گزارشاتی از اعلام آمادگی رئیس جمهوری برای پذیرش پناهجویان افغان اخراج شده از آلمان به نشر رسید.

این عمل باعث واکنش های در مجلس های شورای ملی و برخی از اعضای این مجلس شد.

محمد رضا خوشک عضو مجلس می گوید که این پناهندگان با فروش خانه، موتر، وسائل خانه و حتى پول قرض، خود و یا هم همراه فامیل با هزاران مشکل از راه هاى پر خطر به خاطر زندگى بهتر و امن به کشورهاى اروپایى رساندند.

وی از مقام های حکومت وحدت ملی می خواهد که به جای پذیرش و استقبال از اخراج پناهندگان از کشورهای اروپایی خواستار پذیرش آنان شوند.

این اقدام از سوی مقام های حکومت به خصوص رئیس جمهوری در حالی بیان می شود که برخی از آگاهان بر این باورند که آقای غنی می خواهد به کشورهای اروپایی نشان دهد که وضعیت کشور خوب است، همچنین بر ناکامی های خود سرپوش گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.