• انتشار: ۲۰ حوت ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۰:۴۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 55123
پرینت

نماینده سازمان ملل برای افغانستان: از فرصت پیش آمده برای صلح باید استفاده کرد

نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان در دیدار با هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان گفت روند صلح یک روند زمانگیر است و باید از فرصت ایجاد شده به نحو درست استفاده شود.

دیبرا لاینز ، نماینده ویژه  سرمنشی ملل متحد برای افغانستان با محمد معصوم ستانکزی، رئیس هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان و شماری از اعضای این هیئت در شهر دوحه دیدار و گفتگو کرد.

خانم لاینز در این دیدار بر تعهدات سازمان ملل متحد در زمینه صلح افغانستان تاکید کرده گفت سازمان ملل متحد به طور منظم در این روند حضور خواهد داشت تا تمام امور را از نزدیک ملاحظه و در مورد پیشرفت‌ها و سرعت مذاکرات، اطمینان حاصل کند.

وی با اشاره به این که روند صلح یک روند زمانگیر است و باید از فرصت ایجادشده به نحو درست استفاده شود، گفت اقدامات ما نباید روند فعلی مذاکرات صلح را با کُندی مواجه کرده و یا به اعتبار آن صدمه وارد کند.

نماینده ویژه دبیر کل ملل متحد افزود: « همه تلاش‌ها و اقدامات جامعه جهانی برای صلح افغانستان باید همسو بوده و به دولت افغانستان، ساختارهای این کشور، قانون اساسی آن و مردم این سرزمین احترام گذاشته شود و مطابق به خواست مردم این کشور باشد.»

خانم لاینز افزایش سطح خشونت‌ها در افغانستان را نگران‌کننده خواند و با تأکید بر تأمین آتش‌بس، بار دیگر از همکاری همه‌جانبه سازمان ملل متحد در حمایت از روند صلح افغانستان اطمینان داد.

گفتنی است دیبرا لاینز نماینده ویژه  سرمنشی ملل متحد برای افغانستان ، روز گذشته (سه‌شنبه ۱۹ حوت) به قطر رفت تا با هیات مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان دیدار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.