سیاست

نماینده روسیه: در سفر پوتین به هند موضوع افغانستان مورد بحث قرار می گیرد

نیکولای ریشاتوویچ کوداشف، سفیر روسیه در هند، در مورد انتظارات از سفر پوتین به هند گفت تیم های مذاکره کننده در  حال کار روی نتایج این نشست می باشد و اعلامیه مشترک سیاسی از دستاوردهای عمده آن به شمار می رود.

وی افزود در کنار دیگر موضوعات جهانی، چالش های منطقه یی به شمول افغانستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، افغانستان نگرانی مشترک روسیه و هند است و روسای جمهور پوتین و مودی تعهدشان در قبال یک افغانستان صلح آمیز را تجدید خواهند کرد و تشکیل دولت فراگیر، مبارزه با تروریزم، بحران انسانی و کمک های بشردوستانه و مسائل امنیتی نیز در این نشست مورد بحث قرار می گیرد.

این در حالی ست که  از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان تاکنون هیچ کشوری امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.

روسیه با برگزاری فرمت مسکو در مورد افغانستان تاحدودی به طالبان چراغ سبز نشان داده اما این گروه را به رسمیت نشناخته است.

هند که رقیب قدرتمند پاکستان در منطقه می باشد نیز یک نشست با حضور مشاوران امنیت ملی چند کشور منطقه در مورد افغانستان برگزار کرده اما طالبان را به رسمیت نشناخته است.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

 1. پوتین قدم های دقیق وسنجیده بر می دارد. حالا وقت آنست که پوتین تلاش هایش را برای جلب وحمایت خود در منطقه بکار گرفته تا بتواند متحد خوب پیدانماید. از این رو تلاش می نماید تاثیر گذار بودن روسیه را نشان دهد.
  سفر پوتین به هند وملاقات با محترم مودی صدر عظم هندوستان به معنی عمق روابط دوجانبه هند و روسیه می باشد. هندستان به عنوان یک قاره بزرگ در جهان وداشتن یک رهبری واحد وقدرمند ترین از نگاهی تجهیزات نظامی می تواند به رقیب اش که پاکستان است کوش زد نماید.
  باید گفت: رهبران هندوستان بهترین سیاست گران جهان هستند ودنیارا رهبری خواهند کرد. در دوره نه چندان دور هندوستان متحدان بزرگ با خود خواهند یافت وپاکستان در اینزوایی تاریخی خواهد رفت…

 2. اقغانستان به سیاست گران دو کشور مهیم نیست بلکه امنیت هردو منطقه تحت تاثیر قرارد از این رو مبهم بودن حمایت پنهانی آمریکایی ها از طالبان جهان را شوکه دار ساخته است.
  سفر پوتین دو جنبه دارد:
  یکی جنبه روابط تاریخی با هندوستان وتعهدات گذشته
  دوم حفظ دوامدار روابط هندوستان باروسیه در حالیکه فشار های غربی ها وآمریکایی بالای روسیه به منظور داشتن حمله به اوکراین. اینها ثابت می سازد که روسیه تلاش های نهای خود را برای ثبات منطقه وجلوگیری از ناامنی در منطقه تلاش می نماید….

 3. پاکستان ایران دشمن اصلی افغانستان باید طالبان ازافغانستان نابود شود احمد مسعود درراس قدرت قرار گیرد ازتجربه خود‌کارگیرد خاینین دیگر در راس‌قدرت نباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا