سیاست

نماینده امریکا در امور افغانستان دیدارش با امیرخان متقی را سازنده خواند

توماس وست نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان دیدار خود با مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی طالبان در حاشیه «مجمع دیپلماسی آنتالیا» را سازنده خواند.

آقای توماس وست در حساب توییتر خود نوشت که اولین روز مجمع دپیلماسی آنتالیا سازنده بوده و وی با شماری از مقام های کشورهای مختلف به شمول وزیر خارجه فنلاند، وزیر خارجه قطر، معاون وزیر خارجه تاجیکستان و برخی همکاران منطقه ای امریکا دیدارهایی داشته است.

وی همچنین گفت که دیداری سازنده با هیات طالبان در حاشیه این مجمع داشته و در خصوص برخی مسایل مهم برای مردم افغانستان از جمله ثبات و رشد اقتصادی، آموزش و مسافرت های تجاری با آنها صحبت کرده است.

آقای وست در عین حال می گوید امریکا با شرکای بین المللی اش اتفاق نظر دارد که هنوز کارهای زیادی برای حفظ حقوق بشر و دستاوردهای افغانستان باقی مانده است.

نماینده امریکا از بازگشایی دانشگاه ها در افغانستان استقبال نموده و ابراز امیدواری کرده است که فضا برای همگان مثبت و ایمن باشد.

گفتنی است که هیات طالبان به رهبری مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۸ حوت) به دعوت وزیر خارجه ترکیه برای اشتراک در مجمع دیپلماسی آنتالیا به این کشور رفت.

بیشتر بخوانید:

دیدار سه جانبه طالبان، قطر و امریکا در حاشیه «نشست دیپلماسی آنتالیا» در ترکیه    

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا