فرهنگی هنری

نمایشگاه خیابانی تولیدات محلی و هنری در بدخشان راه اندازی شد

نهاد فرهنگی و هنری کیهان، عصر روز (دوشنبه ۲۰ جدی) نمایشگاه خیابانی صنایع دستی و تولیدات محلی را در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان برگزار کرد.

احمد فرهاد کیهان مسئول این نهاد می گوید که این نمایشگاه برای سه روز در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان راه اندازی شده و در آن آثار هنری مختلفی مانند نقاشی، حکاکی، رسامی، خطاطی و شماری از  فرآورده ‌های طبیعی و کشاورزی بدخشان را به نمایش گذاشته ‌اند.

اقای کیهان هدف این نمایشگاه را تشویق مردم به کارهای هنری – فرهنگی و شناسایی داشته‌های طبیعی بدخشان بیان نمود که تا دو روز دیگر نیز ادامه دارد.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان برای ولایت بدخشان این ابتکار جوانان بدخشان را می ستود و تاکید دارد که نقاشی و هنر، کاری خارق العاده است که هر شخص نمی تواند این ابتکار را انجام دهد.

او گفت طالبان برای داشتن جوانان با ابتکار در بدخشان افتخار می کند و در راستای پیشرفت هنر گام های مثمری خواهد برداشت.

آقای احمدی از این جوانان خواست که مطابق شریعت رفتار نموده و تصاویر دارای روح نقاشی نکنند.

عبدالصبور رحیمی یک تن از اشتراک کنندگان در نمایشگاه خیابانی نهاد کیهان می گوید: «ما امروز چیزهایی را در این نمایشگاه به چشم مشاهده نمودیم که اصلا تصور آن را نمی کردیم چون این جوانان از بوتل های آب معدنی، چوکی و کوچ ساختند و طبیعت زیبای بدخشان را نیز به نمایش گذاشتند.»

این نخستین نمایشگاه هنری بعد از سقوط نظام جمهوریت در ولایت بدخشان است که طالبان نیز در این نمایشگاه حضور گسترده داشتند‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا