• انتشار: 16 دسامبر 2018
  • ساعت: 10:24
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 30944
پرینت
ریاست اجرائیه در دیدار با وزیر خارجه چین

نقش چین در تأمین صلح و ثبات در افغانستان مهم و سازنده است

دکتر عبدالله در دیدار با وزیر خارجه چین، ضمن قدردانی از همکاری‌ها و کمک‌های چین به دولت و مردم افغانستان، نقش چین را در مذاکرات صلح افغانستان مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش رها، دکتر عبدالله رئیس اجرائیه دولت وحدت ملی در دیدار با «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین، نقش این کشور را در روند صلح افغانستان بسیار مهم خواند.

عبدالله در این دیدار، ضمن قدردانی از همکاری‌ها و کمک‌های چین به دولت و مردم افغانستان، نقش چین را در مذاکرات صلح افغانستان مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت امیدواریم پکن فشار بیشتری بر پاکستان وارد کند تا زمینه مذاکرات صلح را فراهم سازد و طالبان را وادار به گفتگو کند.

وزیر خارجه چین نیز از نقش عبدالله در جهت بهبود و گسترش روابط میان ۲ کشور قدردانی کرد.

وانگ یی، ضمن حمایت از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، گفت که هدف این کشور از برگزاری نشست سه‌جانبه، بهبود روابط میان کابل و اسلام‌آباد می‌باشد.

وی تروریسم و افراط گرایی را دشمن مشترک چین و افغانستان خواند و گفت که چین در مبارزه با تروریسم در کنار حکومت و مردم افغانستان قرار دارد.

در نشست سه‌جانبه وزرای خارجه افغانستان، چین و پاکستان که ۲۴ قوس در کابل برگزار شد، تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسید.

در این تفاهم نامه هرسه طرف بر روی مبارزه مشترک با تروریسم، پشتیبانی از روند صلح به رهبری و مالکیت مردم افغانستان، ادامه همکاری‌های اقتصادی و اجازه ندادن به فعالیت تروریست‌ها در افغانستان، چین و پاکستان، توافق کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.