• انتشار: 18 آگوست 2020
  • ساعت: 17:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 47363
پرینت
در پیام تبریکی مقامات ناتو و اتحادیه اروپا به مناسب یک صدو یکمین سالروز استقلال افغانستان مطرح شد

نقش نیروهای امنیتی افغان در حمایت از جمهوریت ستودنی ست

میلر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اسد) با نشر یک پیام ویدیویی به مناسبت یک‌صد و یکمین سال‌روز استقلال افغانستان، این روز را به دولت و مردم تبریک گفته، افزود ناتو با نیروهای امنیتی افغانستان ایستاده است.

جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان گفت اکنون زمان آن رسیده است که خشونت‌ها کاهش یابند و یک راه‌حل سیاسی برای صلح ایجاد شود.

میلر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ اسد) با نشر یک پیام ویدیویی به مناسبت یک‌صد و یکمین سال‌روز استقلال افغانستان، این روز را به دولت و مردم تبریک گفته، افزود ناتو در پشت نیروهای امنیتی افغانستان ایستاده است.

جنرال میلر افزود: «ما در پشت نیروهای امنیتی شما ایستاده‌ایم، زیرا آن‌ها صلح را در افغانستان تضمین می‌کنند. اکنون زمان کاهش خشونت و ایجاد یک مسیر سیاسی به سوی صلح است.»

ستیفانو پونتیکورو، نمایندۀ غیرنظامی ناتو در افغانستان نیز صد و یکمین سال‌روز استقلال کشور را تبریک گفته نقش نیروهای امنیتی را در تأمین امنیت ستوده است.

پونتیکورو در توییتی نگاشت: «ما نیروهای امنیتی شجاع افغانستان را برای تأمین امنیت و پاسداری از جمهوریت در افغانستان تحسین می‌کنیم.»

هم‌زمان با این رولان کوبیا، نمایندۀ اتحادیه اروپا برای افغانستان با نشر توییتی تبریکی به مناسب سال‌روز استقلال کشور، حملات موشکی بر شهر کابل را نکوهش کرده است.

کوبیا می‌گوید: «این‌گونه حملات نمی‌تواند مانع تلاش شما برای صلح شود.»

صبح امروز (سه‎شنبه، ۲۸ اسد) هم‌زمان با برگزاری مراسم یک‌صد و یکمین سال‌روز استرداد و استقلال افغانستان، بخش‌هایی از شهر کابل، گواه برخورد ۱۴ موشک بود.

وزارت داخله می‌گوید این موشک‌ها بر خانه‌های مسکونی در حوزه‌های اول، دوم، دهم، نهم و شانزدهم امنیتی شهر کابل برخورد کرده‌ است. در این حملات موشکی، ۱۰ تن به شمول ۴ کودک و یک زن زخمی شده‌اند.

شماری از رهبران کشورهای منطقه و جهان نیز با فرستادن پیام‌های‌شان، صد و یکمین سال روز استقلال افغانستان را تبریک گفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.