• انتشار: 3 فوریه 2021
  • ساعت: 11:20
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 54042
پرینت

نظامی برجسته امریکایی نسبت به جنگ هسته ای با روسیه و چین هشدار داد

چارلز ریچارد، رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده آمریکا در مقاله‌ای درمجله موسسه نیروی دریایی ایالات متحده برای ماه فبروری ، نسبت به احتمال جنگ هسته ای با روسیه و چین هشدار داده است.

یک نظامی برجسته ارتش ایالات متحده نسبت به احتمال جنگ هسته‌ای با کشور های روسیه و چین هشدار داده است.

  چارلز ریچارد، رئیس فرماندهی استراتژیک ایالات متحده آمریکا در مقاله‌ای درمجله موسسه نیروی دریایی ایالات متحده برای ماه فبروری ، نسبت به احتمال جنگ هسته ای با روسیه و چین هشدار داده است.  

این فرمانده نیروی دریایی ارتش آمریکا خاطر نشان می‌سازد از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، پنتاگون، هرگز مجبور نشد تا احتمال رویارویی مستقیم نظامی با یک قدرت هسته ای را بررسی کند، اما اکنون اوضاع تغییر کرده است.

 ریچارد گفت:  «این احتمال وجود دارد که یک بحران منطقه ای با روسیه و چین به سرعت به یک  جنگ هسته‌ای تمام عیار مبدل شود، در صورتی که این کشور ها  استفاده از سلاح های معمولی را  تهدید واقعی برای سیستم سیاسی یا دولت بدانند.»

به گفته این نظامی آمریکایی، تصمیم دشمن بالقوه به استفاده از زرادخانه هسته ای را نمی توان منتفی دانست.

ریچارد می گوید، در شرایطی که  ​​وزارت دفاع آمریکا بر ضد تروریسم متمرکز شده، روسیه و چین با استفاده از روش های که از زمان جنگ سرد تا کنون دیده نشده، سیاستهای تهاجمی را آغاز کرده اند و بدین گونه نورم ها و قوانین بین المللی را به چالش می‌کشند، که  به گفته نظامی آمریکایی  چنین اقداماتی نباید از سوی واشنگتن بی پاسخ بماند.

ریچارد در ادامه می نویسد: «ما باید برای مهار تجاوزات آنها به شدت به رقابت بپردازیم، زیرا با تسلیم در برابر ابتکارهای آنها، خطر تقویت عقاید آنها در مورد عدم تمایل یا عدم توانایی ایالات متحده برای پاسخگویی را فراهم می کنیم، که این امر می تواند آنها را بیشتر تحریک کند.»

علاوه بر این، وی به تقویت هوشیارانه توانایی های استراتژیک چین و روسیه اشاره نمود . این فرمانده آمریکایی به ویژه مدرن سازی نیروهای هسته ای روسیه و تولید سلاح های جدید توسط مسکو را با جزئیات توصیف کرد.

به گفته وی، مسکو بیش از ده سال است که با موشکهای میان برد و کوتاه جدید، نیروهای هسته ای خود را به صورت تهاجمی مدرنیزه می کند.

پیشتر برایان کلارک، کارشناس نظامی و پژوهشگر ارشد موسسه هادسون در مقاله‌ای که در مجله فوربس منتشر شده از ایالات متحده خواست تا در صورت جنگ با روسیه برای بدترین سناریو آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.