• انتشار: ۱۷ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۲۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 67474
پرینت

نظامیان پیشین گزارش های پیوستن آنها به داعش را توطئه ای برای قتل شان خواندند

شماری از نظامیان دولت پیشین در نامه ای به رسانه های کشور در واکنش به گزارش های مربوط به پیوستن برخی از آنها به گروه داعش، آن را توطئه ای برای کشتن شان توصیف کردند.

روزنامه وال استریت ژورنال چندی پیش گزارشی منتشر کرد که گویا شماری از نخبه های نیروهای امنیتی دولت پیشین به دلایل مختلف به گروه داعش شاخه خراسان می پیوندند.

در این گزارش آمده بود اعضای نخبه نیروهای امنیتی دولت پیشین که تحت تعقیب افراد طالبان هستند و از آنجایی که در حال حاضر گروه داعش شاخه خراسان یگانه گروه مسلح علیه طالبان است، این افراد برای مبارزه علیه طالبان به داعش می پیوندند.

اما شماری از نظامیان دولت پیشین هم اکنون در نامه ای سرگشاده به رسانه های افغانستان اعلام کرده اند که این توطئه ای از سوی طالبان برای داشتن دست آویزی جهت کشتار هدفمند آنها است.

این نظامیان عنوان کرده اند که گروه طالبان آنها را ردیابی کرده و هدف قرار می دهند و این گزارش نیز یکی از برنامه های خصمانه طالبان است تا بتواند آنها را به اتهام پیوستن به گروه داعش به قتل برسانند.

این افراد افزوده اند گرچه خواهان ثبات در افغانستان هستند، اما اگر جامعه جهانی اقدامی برای تامین امنیت و حقوق بشری آنها انجام ندهد، این نظامیان دولت پیشین برای نجات جان شان مجبور به انجام هر کاری می باشند.

این نظامیان در همین حال علاوه کرده اند که جامعه جهانی و سازمان های بین المللی بخصوص سازمان های مبارزه علیه تروریسم باید حساب کار را با طالبان یک طرفه کنند، در غیراینصورت کشتار جمعی این نظامیان غیرقابل اجتناب است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.