• انتشار: 10 آگوست 2016
  • ساعت: 13:17
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12144
پرینت

نظامیان در هلمند با کمبود جدی تجهیزات مواجه اند

گزارش ها می رساند که نیروهای امنیتی و دفاعی در کشور در صفوف جنگ با شورشیان طالبان با کمبود جدی تجهیزات نظامی و غذایی مواجه هستند.

به نقل از طلوع نیوز، نیروهای کماندو گفته اند که به علت نداشتن تجهیزات کافی برای حفظ این بخش‌ها و نیز برای نبرد با طالبان برخی از ساحات را نگهداری نکرده اند.

این نیروها حمله‌های هوایی را در سرکوب طالبان بسیار اثرگذار می‌دانند، اما هشدار می‌دهند که اگر به کمبودهای آنان رسید‌گی نشود، بخش‌های دیگر را نیز از دست خواهند داد.

رسانه های گزارش داده اند که در چاه‌انجیر کماندوها روزهای سخت جنگی با طالبان داشته‌اند. طالبان تا این ساحه پیش آمده بود، اما عملیات کوماندوها تا اندازه‌ای آنان را عقب رانده است.

این نیروها می‌گویند که دیشب به پس‌گیری بخش‌های از دست‌رفته در نادعلی دست به‌کار شده‌اند.

خستگی‌های جنگ طولانی را درچهره‌های هر کدام این نیروها می‌توان دید؛ زیرا در جنگ روزهای پرمشغله‌ای داشته‌اند.

کوماندوها، با جنگ‌افزارهای سبک و سنگین، آرامش طالبان را می‌گیرند تا این جنگ‌جویان به بخش‌های دیگری در نزدیکی‌های لشکرگاه نرسند.

چالش‌ها در برابر اردوی ملی

بخش‌های که از طالبان پس گرفته می‌شوند، نیروهای اردوی ملی باید نگهداری کنند، اما کمبودهایی که این نیروها دارند، نمی‌توانند این مسؤولیت را بگیرند. یکی‌از علت‌های تلفات این نیروها و تسلیم‌شدن آنان به طالبان، نبود امکانات و کمبود تجهیزات نظامی گفته می‌شود.

یک سرباز اردوی ملی، که سخت ناراحت به نظر می‌رسد، با نشان‌دادن اسلحه‌اش می‌گوید: «کم‌زوری از ما نیست، از دولت است! این سلاح را که می‌بینی، درست شلیک نمی‌کند. به ما مهمات نمی‌رسد؛ آب و غذا نمی‌رسد؛ ما چه‌گونه در برابر دشمن بجنگیم؟»

آنان گفته اند که طالبان راه‌های همه بخش‌هایی را که گرفته‌اند، ماین‌گذاری کرده‌اند. به گفتۀ این نیروها، سنگرگرفتن جنگ‌جویان طالب در میان خانه‌ها و باغ‌ها، معضل دیگری برای اینان ‌است.

از چند روز بدین سو تحرکات شورشیان در ولسوالی نادعلی هلمند افزایش یافته است و برخی از گزارش های می رساند که شورشیان تا نزدیکی شهر لشکرگاه رسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.