سیاست

نصیر احمد فایق: حملات پاکستان تجاوز علیه تمامیت ارضی افغانستان است

نصیر احمد فایق نماینده افغانستان در سازمان ملل متحد بمباران مناطق شرقی کشور توسط جنگنده های پاکستانی را محکوم کرده و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی و تجاوز علیه تمامیت ارضی افغانستان عنوان کرد.

آقای فایق با انتشار اعلامیه ای از نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد نوشته است که حملات هوایی پاکستان در داخل خاک افغانستان تجاوز علیه تمامیت ارضی افغانستان بوده و نقض آشکار قوانین بین الملل، اصول منشور سازمان ملل متحد، قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل متحد به شمول اعلامیه حسن همجواری مورخ ۲۰۰۲ می باشد.

وی افزوده است حملات راکتی نظامیان پاکستانی طی ۲۰ سال اخیر در ولایات شرقی کشور باعث تلفات زیاد افراد ملکی و بیجاشدن مردم بی گناه شده است.

نصیر احمد فایق ضمن خواستار توقف حملات و احترام به تمامیت ارضی افغانستان از سوی پاکستان، بر یک راهکار وسیع جهت مبارزه علیه تروریسم و افراط گرایی تاکید کرده است.

لازم به ذکر است که جنگنده های پاکستانی بامداد روز گذشته (شنبه ۲۷ حمل) مناطقی در ولایت های کنر و خوست را هدف حملات خود قرار داد که در اثر آن دست کم ۴۰ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان کشته شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا