اقتصاد

نشست کمیته انکشافی طالبان در هرات با ادارات و موسسات خارجی

کمیته انکشافی ولایت هرات روز گذشته (دوشنبه ۱۱ دلو) با ریاست نوراحمد اسلام جار والی طالبان در هرات نشستی را با حضور موسسات و ادارات خارجی مقیم این ولایت برگزار کرد.

در این نشست، مولوی اسلام جار با بیان اینکه یگانه راه حل برون رفت از مشکلات و بحران حاضر، کار روی پروژه های انکشافی است، با روسای موسسات و ادارات خارجی مقیم ولایت هرات در خصوص برخی پروژه های کوتاه مدت و طویل مدت انکشافی صحبت کرد.

وی شروع کار پروژه های بند پاشدان، سرک هرات – چشت و کانال آبی بند سلما را از جمله پروژه های مهم در این ولایت دانست و خواستار آغاز این پروژه ها گردید.

رئیس اقتصاد امارت اسلامی طالبان در ولایت هرات نیز در این جلسه گفت که ۷ میلیارد افغانی بودجه انکشافی این ولایت برای ۱۴۱ پروژه انکشافی می باشد که تاکنون ۳۱ پروژه کار عملی آن هنوز آغاز نشده است.

وی افزود که این پروژه ها مربوط به ریاست های خط آهن، حوزه دریایی، ارگان های محل، صحت عامه، آبرسانی، معارف، ریاست هوانوردی و دیگر ریاست ها می باشد.

در این جلسه نماینده دفتر سازمان ملل متحد در هرات نیز از ادامه کمک های جامعه جهانی به مردم افغانستان اطمینان داد.

وی گفت که در حال حاضر امنیت در سراسر افغانستان تامین شده و از کمک به ولسوالی های دوردست مانند ولسوالی شیندند، زیر کوه و … نیز اطمینان داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا