• انتشار: ۳۰ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62089
پرینت

نشست وزیران خارجه ناتو، دولت آینده افغانستان باید به تعهدات بین المللی پایبند باشد

وزیران خارجه ناتو طی نشستی اعلام کردند فعلا کمک های ناتو به افغانستان قطع شده و دولت آینده افغانستان باید به حقوق بشر به ویژه زنان و کودکان و اقلیت ها پایبند باشد.

 نشست مجازی وزیران خارجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو برگزار شد. در این نشست، وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو بر رعایت معیارهای بین‌المللی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در هر شرایطی تأکید کرده‌اند.

این نشست روز جمعه، بیست‌ونهم اسد، به‌گونه مجازی برگزار شد. سران ناتو با تأکید بر رعایت هنجارهای بین‌المللی تحت هر شرایطی گفته‌اند همه طرف‌ها باید برای تشکیل یک دولت فراگیر که مشارکت معنادار زنان در آن تضمین شود، با حسن نیت تلاش کنند.

در این نشست هم‌چنان خاطرنشان شد در حال حاضر، تمام کمک‌های ناتو به مقام‌های افغانستان متوقف شده است.

وزیران خارجه سازمان ناتو گفته‌اند هر دولت آینده در افغانستان باید به تعهدات بین‌المللی پایند باشد و حقوق بشر، به‌ویژه زنان، کودکان و اقلیت‌ها را رعایت و نیز حامی حاکمیت قانون باشد.

به گفته سران ناتو در این نشست، دولت آینده باید اطمینان دهد که افغانستان هیچ‌گاه به‌ پناه‌گاه امن گروه تروریستی مبدل نمی‌شود.

وزیران خارجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو تصریح کرده‌اند که به مبارزه با تروریسم  با عزم، اراده و هم‌بسته‌گی متعهد هستند و اجازه نمی‌دهند که هیچ گروه تروریستی آنان را تهدید کند.

در این نشست مجازی سران ناتو بر ادامه همکاری‌ها با مردم افغانستان با اشتراک شرکای بین‌المللی از جمله اتحادیه اروپا تأکید کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.